Ostatní

Předvánoční stres? Představujeme vám pomocníky, s nimiž hodíte starosti s úklidem za hlavu

Stres z předvánočního úklidu může být minulostí. Inteligentní robotické přístroje, které vám představíme, si dokáží s nečistotami dokonale poradit a vás to přitom nebude stát žádnou námahu ani čas. Současné robotické vysavače totiž dokáží kvalitně čistit všechny povrchy. Jsou prakticky samostatné, a tak nepotřebují vaši asistenci při úklidu ani při nabíjení. Zároveň se nemusíte obávat, že by tyto přístroje mohly spadnout ze schodů nebo se zaseknout pod gaučem. Skvělá je také podpora virtuálních stěn. Další vychytávku představuje robotický čistič oken. Všichni víme, o jak nepříjemnou činnost jde, tak se jí zbavte jednou provždy.

Robotický vysavač, který hravě vyčistí každý roh

Většina robotických vysavačů má stejný kruhový tvar. Electrolux Pure i9.2 se neřídí současnými trendy, ale logikou. Rohy v interiéru také nemáme kruhové, a tak tento přístroj hravě zvládne čistění hůře přístupných míst, kterými jsou právě rohy, díky trojúhelníkovému tvaru konstrukce. Pomocí navigační technologie 3D Vision se ale bravurně orientuje v celém prostoru pro úklid. Díky mobilní aplikaci můžete vysavač ovládat, i když nejste doma, či nastavovat harmonogram úklidu. Na jedno nabití vydrží pracovat zhruba 110 minut, poté se vrátí do docku a po dobití pokračuje tam, kde skončil. Doporučená prodejní cena: 11 999 Kč.

Roboti, kteří vysávají a vytírají zároveň

Potřebujete-li pomocníka, který vysaje i vytře zároveň, a ještě k tomu dobře vypadá, pak je tu chytrý robotický vysavač Sencor SRV 9250BK. Přístroj disponuje precizní laserovou navigací a výkonným motorem s tichým chodem a dlouhou životností. S nečistotami zatočí na parketách, plovoucích podlahách, dlažbách či linech. Ovládat jej můžete pomocí mobilní aplikace nebo prostřednictvím dálkového ovládání. Na jedno nabití dokáže pracovat až 2 hodiny, poté se sám vrací do nabíjecí stanice a jakmile je příjem energie dokončen, znovu se vrhá na úklid. Doporučená prodejní cena: 8 990 Kč.

Alternativou k předchozímu vysavači je Samsung VR05R5050WK/WB Powerboat 2v1. Tento chytrý přístroj je vhodný do větších prostorů, protože na jedno nabití dokáže uklízet až 150 minut, přičemž i přes svoje malé rozměry disponuje sáčkem na nečistoty o objemu 0,2 l a nádobou na vodu s objemem 0,4 l. Vysavač se mistrně orientuje v prostoru v jakémkoliv ze čtyř možných režimů, které lze plánovat předem pomocí mobilní aplikace, prostřednictvím které je možné jej také na dálku ovládat. Automatické dobíjení je pak samozřejmostí. Doporučená prodejní cena: 8 990 Kč.

Levnější variantou předchozích modelů je robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C. Pro suchý i mokrý úklid disponuje dvoukamerovou navigací se sedmi senzory, a tak pohodlně naplánuje trasu úklidu. Mezi velké výhody tohoto přístroje patří nízká hlučnost (60 dB) a objemná nádoba na prach a další nečistoty. Vysavač je možné ovládat pomocí mobilní aplikace nebo prostřednictvím hlasových asistentů Google Assistant či Amazon Alexa. Na jedno nabití dokáže uklidit až 120 m², poté se automaticky dobíjí. Doporučená prodejní cena: 5 199 Kč.

Čištění oken bez starostí

Čištění oken bez starostí a námahy byl ještě donedávna pouhý sen. Ten se ale stává skutečností. Robotický čistič oken Mamibot W120 spolehlivě umyje okna, ale třeba i zimní zahrady, a to zevnitř i zvenku. Pomocí pokročilé navigační technologie nevynechá ani milimetr plochy a poradí si i s rohy. Čistič můžete ovládat nebo hlídat dokonce pomocí mobilního telefonu, ale strach z pádu mít nemusíte. Přístroj je vybaven výkonným sacím ventilátorem, který je výjimečně tichý a bezpečnostním systémem proti pádu. Čištění oken nebylo nikdy jednodušší. Doporučená prodejní cena: 7 046 Kč.

Pro nákupy do Electro Worldu

Tyto a další robotické produkty zakoupíte jednoduše na e-shopu Electro World. Všechny vaše objednávky vám připraví k odběru na 40 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2–3 dnů. Objednávky vytvořené do 20. 12. do 8:00 vám doručí ještě do Vánoc. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a objednané zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat zpět poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat.

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé lze vybrané zboží nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé dostanete za každou transakci procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, o tom svědčí přes půl milionu zákazníků. Síť Electro World se nyní zdvojnásobila a po převzetí K+B Expert nabízí možnost vyzvednutí na 40 prodejnách po celé ČR.

www.electroworld.cz/chytre-smart-vysavace