Ostatní

Vánoční osvětlení a dekorace. Jak letos dům ponořit do vánoční atmosféry

Vánoce nám klepou na dveře. A když jim otevřeme, rozline se kolem nich vůně vynikajícího cukroví, jehličí a samozřejmě i všude přítomná světýlka. Tedy pokud jsme už stačili vánoční osvětlení vyvěsit a vánoční dekorace postavit na okenní parapety a police v obývacím pokoji. Pokud jste tak ještě neučinili, možná se ptáte, co konkrétního dostat do popředí? Možností je víc než dost.

Letošní vánoční svátky se pravděpodobně budou prožívat daleko intenzivněji ne kdy jindy. Ať už vlivem pandemie, nebo z důvodu jiných okolností, které se v každé jedné rodině seběhnou nebo seběhly. V každém případě se na očekávané kouzelné období v roce připravte tím, že zainvestujete do dekorací, jež dům rozzáří k nepoznání.

Minimalismus do každé domácnosti

Pokud chcete mít letos svůj dům ozdoben podle posledních módních trendů (tedy těch vánočních), upusťte od pestrobarevných svítidel a dekorací. Sází se především na minimalismus a konkrétně se upíná pozornost na takzvaný skandinávský styl bydlení. Co to konkrétně znamená?

Kromě jednobarevných svítidel sázejte na materiály s designem vycházejícím ze severské mytologie. Mužíci s dlouhými vousy a vysokými kuželovitými klobouky – ty mohou jemné keramické bílé dekorace trochu ozvláštnit a přinést domů kus té parády.

Nebojte se barev lesního ovoce

Pokud vám minimalismus zrovna neučaroval a bílou nechcete pustit do svého příbytku, můžete to zkusit s jinou barvou, a to barvou lesního ovoce. Malinový tón, případně barva švestek nebo tmavých hroznů – vše v kombinaci se zlatou. To je hit letošních vánočních svátků a přesně v tomto duchu se vaše Vánoce mohou nést.

Když se podíváme na loňský rok, tomu vládla hlavně modrá barva, která se případně dala zkombinovat s platinou. Spojení však předalo své žezlo a nyní se velké oblibě těší zmiňovaná kombinace.