Ostatní

Polstrování na zahradním nábytku podléhá módním trendům

Investice do kvalitního zahradního nábytku není nijak malá, ovšem máte jistotu, že vydrží po několik let, pokud o něj dobře pečujete. Nezáleží na tom, z jakého materiálu zahradní nábytek zvolíte, většinu z nich doplňuje polstrování, které je určené především k pohodlnému sezení na zahradě. Polstrování nejen na zahradním, ale také domácím, nábytku má životnost mnohem kratší než samotný nábytek, proto počítejte s tím, že přijde čas, kdy bude potřeba pořídit nové polstrování.

Vzor polstrování vybírejte pečlivě

Pokud jste se rozhodli ušít si originální polstrování, věnujte zvýšenou pozornost výběru vzoru. Nebojte se být při výběru vzoru na zahradní nábytek odvážnější a dejte přednost křiklavým barevným vzorům. Naopak do interiéru zvolte raději decentnější a jemnější barvy.

Žlutá, zelená v barvě trávy či jasně oranžová rozveselí vaši zahradu. V posledních letech je oblíbené oboustranné polstrování, kdy můžete změnit celý ráz zahradního nábytku pouhým otočením zahradních polštářů.

 

Materiál, který vydrží

Zatímco plédy a přehozy mohou být zhotoveny z jemnějších materiálů, pro polstrování zvolte raději pevný a tuhý materiál, který můžete prát i při vyšších teplotách. K zahradnímu posezení neodmyslitelně patří grilování a zahradní párty, což s sebou přináší mnoho mastných i jiných skvrn od jídla a pití.

Polstrování sušte ve stínu, slunce vyšisuje zářivé barvy vašeho polstrování.

Prodej molitanu na míru umožňuje ušití polstrování v různých velikostech, ovšem je lepší variantou ušít snímatelné polstrování, které je mnohem více praktické. Molitan se může při praní při vyšších teplotách poškodit.

Web calounickymaterial.cz je možnost, kde vybírat z několika druhů molitanů, ale také kde například koupit koženku a jiné čalounické materiály pro profesionály i milovníky domácího vyrábění.