Ostatní

Jakými barvami vymalovat svou ložnici? Barvy hrají zkrátka roli

Jen málokdo si uvědomuje, jak mocné jsou barvy a jakou mohou hrát roli v různých aspektech našeho života. Například to, jak barevný máme outfit, prozradí, jakou máme aktuálně náladu nebo jak se zrovna cítíme. Nebo třeba barvy v kuchyni a jídelně nám různě ovlivňují chuť k jídlu. Červená například chuť k jídlu podporuje. Co se týče barevnosti ložnice, ta může mít vliv na sexuální život. Nemluvíme však o barevnosti jen stěn, ale také bereme v potaz barvy bytových doplňků nebo bytového textilu či nábytku, který jednotlivé místnosti tvoří.

Podívejme se však do ložnice, která by měla být zbarvená do takových barev, které nás nebudou nijak evokovat nebo rušit. Naopak by nás barevnost ložnice měla uklidňovat, abychom se v ní dobře a nerušeně vyspali. Je to pravý opak dětského pokoje, kde se fantazie meze nekladou a svou roli tam hrají i samotné hračky.

Jaké barvy uklidňují?

Zaměřme se nejdříve na barvy, které člověka dokážou uklidnit. Kromě klasické bílé, která je neutrální barva nesoucí neutrální pocity, se vyplatí ložnici vymalovat do odstínů modré a šedivé barvy. Právě to jsou barvy, které člověka dokážou dokonale uklidnit a uspat, a to se od ložnice očekává, nebo ne?

Jaké barvy vedou k lepšímu sexuálnímu životu?

I když je šedivá barva barvou uspávací a uklidňující, neznamená to, že je také dobrou barvou z pohledu sexuálního života. Podle odborníků je právě šedivá barva barvou, která jde ruku v ruce s minimem sexu. Pokud chcete být po stránce sexu aktivní, doporučujeme vymalovat si svou ložnici do zelena. Nevolte však křiklavé, výrazné odstíny zelené barvy. Nesmí vás zbytečně rušit. Ideální jsou méně syté až pastelové odstíny, které jsou milé a v člověku zanechávají optimistický pocit.

Podle odborníků je pro sex dobrá i oranžová barva, ale ta člověka nedokáže uspat – je na to příliš agresivní a vzbuzuje v člověku aktivitu. Tu proto do své ložnice rozhodně nedávejte.