Ostatní

Jídelní stoly i židle do každé kuchyně

Součástí vybavení kuchyně není jen kuchyňská linka a elektrospotřebiče, ale také jídelní stůl a k němu odpovídající židle. Široký výběr různých modelů i prodej jídelních stolů nabízí e-shop jedalenskestoly.sk.

Podle čeho vybrat vhodný stůl?

Vzhledem k tomu, že jídelní stůl je místo, u kterého se bude pravidelně scházet celá rodina a ne vždy jeho pořízení bývá levná záležitost, je potřeba jeho výběru věnovat pečlivou pozornost.

  • Účelnost

Velikost stolu musí odpovídat nejen počtu členů domácnosti, ale i velikosti bytu nebo domu. V případě garsonky se bude pořizovat stůl hůře, než v případě většího bytu nebo dokonce domu. Vzhledem k tomu, že současná nabídka je dosti široká, můžete si vybírat nejen stoly různých tvarů, ale i velikostí. Můžete si tak promyslet, který stůl je vhodný právě pro vaši domácnost.

  • Materiál

Mezi nejčastější materiály, které se používají pro výrobu jídelních stolů, patří masiv a sklo v kombinaci s kovem.

Dřevěné jídelní stoly mají svoji nezaměnitelnou vůni a krásu a jsou vhodnou volbou do rodin, kde jsou malé děti. Mají totiž snadnou údržbu a jsou bezpečnější variantou. Stoly skleněné v kombinaci s kovovou konstrukcí patří mezi moderní varianty, které se hodí spíše do minimalistické domácnosti dospělých lidí. Výhodou je jejich vzdušnost. Také zvyšují pocit světla v místnosti.

  • Sladění s okolím

Pro někoho může být barva či materiál stolu méně podstatným hlediskem. Opak je však pravdou. Stůl by měl ladit s celkovým vzhledem ostatního vybavení i barevným laděním místnosti.

Nezapomínejte na židle

Také výběru židlí je potřeba věnovat náležitou pozornost. Pokud se rozhodnete koupit jídelní židle, měly by ladit s výběrem jídelního stolu. Kromě toho by měly být pohodlné pro sezení a měly by nabízet snadnou údržbu. Nejen stůl, ale i židle vytvářejí příjemnou atmosféru stolování.