Ostatní

Pojistit si bydlení, to je prvořadý úkol nejen pro mladé rodiny

Střechu nad hlavou zkrátka potřebujeme, nelze se bez ní obejít. Kdo bydlí ve vlastním nebo družstevním bytě, má jistě výhodu oproti všem, kteří musí platit vysoké nájmy, respektive nemohou z nějakého důvodu bohužel dosáhnout na hypoteční úvěr. V každém případě platí, že bez adekvátní pojistky všichni majitelé (a pochopitelně i nájemci) riskují, protože rizika tu jsou stále s námi a nikdy nevíte, kdy si vyberou svou daň. Může přijít několikaletý klid a stejně tak je možné, že vytopíte sousedy už zítra. Aniž by bylo třeba přivolávat neštěstí, je nutné, abychom na ně byli připraveni.

Jednoduchá smlouva, kterou si zajistíte online

Dohoda může být na světě už za pár minut, nemusíte kvůli tomu jít na pobočku pojišťovny ani složitě jednat s makléřem – a trávit celé odpoledne jednáním a smlouváním o konkrétních podmínkách. Internet nám všem usnadňuje život, to je zkrátka neoddiskutovatelná pravda a pojištěný domov můžete mít právě díky němu už během několika okamžiků.

Přitom stačí znát jen výměru bytu nebo domu, který chcete pojistit, žádná další dokumentace není třeba. Důležité je jen představit se a uvést přesnou adresu, což je vlastně nutné i pro jakoukoliv jinou smlouvu. Možnost uzavření dohody online ušetří spoustu času i nervů, a právě proto patří k preferovaným nejen v pokročilém 21. století.

Spočítejte si všechny výdaje na přehledné kalkulačce

Mít přehled – to je přeci důležité u každé smluvní dokumentace, že? Kalkulačka pojištění nemovitosti se postará o to, abyste měli o všem hned jasno. Nezávazná nabídka, kterou si můžete promyslet a kývnout nebo naopak odmítnout, je to jen na vás. Důležité také je, abyste věděli, co všechno si přesně chcete pojistit – už jen proto, že pojistka nemovitosti není totéž, co pojištění domácnosti.