Ostatní

Dotace na fotovoltaiku jsou štědré. Kolik lze získat?

Rozhodli jste se investovat do fotovoltaiky? Nemusíte celou částku hradit sami. Stále totiž ještě probíhá dotační program Nová zelená úsporám, v rámci kterého lze získat třeba dotaci na fotovoltaiku. Není těžké o dotaci požádat, přesto, pokud si s tím nevíte rady, vám může pomoct Zelená dotace, která vás provede celým procesem, a to od počátečního podávání žádosti až po konečné získání finančního příspěvku.

O dotacích na fotovoltaiku lze říct, že je dotační program Nová zelená úsporám víc než štědrý. Lze totiž získat dotaci až ve výši 150 tisíc korun, a to je opravdu už velice vysoká suma.

Štědré dotace na fotovoltaiku

Pokud bychom srovnávali minulost a současnost, řekli bychom, že jsou dotace na fotovoltaiku opravdu velice štědré. Jak jsme zmínili, dnes lze získat až 150 tisíc korun, které mají pokrýt alespoň část pořizovací ceny fotovoltaické elektrárny. Zmiňovanou sumu získávají zpravidla nejvýkonnější domácí elektrárny, které umístíte třeba na svou střechu a které přinesou opravdu vysokou energetickou úsporu, což následovně podpoří planetu, na které žijeme.

Nově jsou podporovány také solární panely, které mají více než 4 000 kWh za rok. Tyto panely jsou určeny hlavně pro domy, které mají vyšší spotřebu energií. Jsou vhodné tedy například pro vícegenerační stavby.

Jsou fotovoltaické elektrárny dobrou volbou?

Možná nad fotovoltaickými elektřinami stále ještě uvažujete. Pravdou ale je, že vyrobenou elektřinou je možné například vytápět dům, ale také ohřívat vodu. Kromě toho vyrobená elektřina ze solárních panelů slouží i pro napájení elektrospotřebičů.

Taky je třeba říct jednu informaci pro ty, kteří se rozhodli v blízké době svou stávající fotovoltaickou elektrárnu rozšířit. Ti se totiž mohou radovat, mohou totiž taky požádat o dotaci. Přece jenom rozšíření fotovoltaické elektrárny zefektivní výrobu solární energie, což povede ještě k většímu snížení spotřeby energií.