Ostatní

Podlahové topení je hitem dneška. Proč?

Podlahové topení přinese do vaší domácnosti rovnoměrné rozložení teploty, a dokonce s ním i ušetříte. Pro mnohé zákazníky je ale problematika stále velkou neznámou. Jaké jsou hlavní výhody tohoto moderního druhu vytápění?

V oblastech podlahového topení rozlišujeme dva způsoby vytápění. Teplovodní vytápění napojíte na jakýkoliv zdroj tepla, a to se rovnoměrně rozvádí směrem od topidla po celém domu. Elektrické podlahové topení napojíte pouze na elektrický zdroj vytápění. Mezi jeho výhody ale patří levnější instalace a přesnější regulace teploty.

Každý z těchto druhů vytápění má svoje výhody i nevýhody. Zatímco teplovodní vytápění využijete při vytápění v celém domě, elektrické topení využijete při vytápění v menších místnostech. S přesným výběrem vám rádi napoví specialisté v oboru topenářství.

S podlahovým topením snížíte teplotu v domácnosti

Výhodu podlahového topení spatříte v rovnoměrném rozložení tepla ve vaší domácnosti. Rovnoměrné vytápění vám ušetří náklady při topení. Díky citlivějšímu vnímání tepla skrz chodidla navíc může být teplota v místnosti nižší než při vytápění radiátorem.

Velkým tématem poslední doby jsou zdravotní důsledky podlahového vytápění. Podlahové topení na rozdíl od radiátorů nevíří prach. Při pobytu v místnosti tak nevdechujete molekuly prachu. To ocení především lidé s astmatickými problémy.

Univerzální použití v celé domácnosti

Podlahové topení nainstalujete téměř pod jakýkoliv povrch. Jedinou překážkou jsou podlahy z masivu, které mají vysoký tepelný odpor a teplo se nedostane skrz jejich povrch. Podlahové topení aplikujete pod vinyl, laminát, dřevo i dlažbu.

Podlahové topení nedělá problém ani topenářským firmám. Na trhu najdete mnoho firem, které se specializují na návrh i instalaci podlahového topného systému. Ty vám rády poradí s detaily ohledně celé problematiky podlahového vytápění.