Ostatní

Nebojte se kovů. Dokáží vylepšit plot i vaši zahradu

Kov k domu neodmyslitelně patří, nebojte se ho tedy využít i vy. Sáhněte po kvalitních výrobcích, které vaši zahradu promění v umělecké dílo.

Mít obehnaný dům železem není nic neobvyklého. Ba naopak, jedná se o moderní trend. Ploty z oceli, železa či nerezu navíc dobře doplní zahradu bohatou na dobře udržované keře a podtrhnou krásu vašeho domu.

Kov výrazně vylepší plot

Kovovýroba a výroba plotů na zakázku může z vašeho plotu udělat doslova umělecké dílo. Šikovný kovář, který umí pracovat se železem, dokáže udělat z kousku kovu divy. Pokud ale nechcete, aby byl plot výrazný a odlišoval se od vašich sousedů, pak máte možnost zvolit i z jiných možností. Velice populární je zámečnická montáž prefabrikátů.

A právě zámečnická montáž se od kovářského řemesla výrazně liší. Zatímco kovářská práce může být účelová i umělecká, zámečnická sází především na praktickou stránku. U obou praktik ale můžete dosáhnout dobrých výsledků. Záleží především na vás, co vlastně od plotu očekáváte. Zda-li chcete především dobrý vzhled, nebo se spokojíte pouze s maximální funkčností.

Vylepšené schodiště i zábradlí pro větší bezpečnost

Využití železných a ocelových prvků se nevyhýbá ani schodištím. Nejen schodiště na míru mohou být vytvořena kombinací ocelových a betonových prvků, případně kombinací s jiným vhodným materiálem. Své uplatnění najde kov především u zábradlí. To může dodat schodišti nový nádech díky zvolené barvě a tvarování. Hodí se ale také jako kvalitní bezpečnostní prvek, který především zabrání pádu či jiným zraněním.

Zábradlí, brány, branky, ploty, plotové výplně či mříže. Využití kovů je zkrátka nepřeberné. Pokud se i vy chcete odlišit od svých sousedů, kované výrobky Jihlava od zkušených řemeslníků mohou vaši zahradu i dům náležitě vylepšit.