Ostatní

Jsou levné sítě proti hmyzu účinné? Ověřili jsme to

Pokud se snažíte ušetřit a také co nejlépe zabezpečit svůj domov proti hmyzu, pak jsme pro vás připravili ideální článek. Obstojí levné sítě proti hmyzu?

Hmyz je otravný. Zejména v létě, když je teplo a může volně létat nejen po vašem bytě. Pokud chcete mít klid, pak může být ideálním řešením síť proti hmyzu.

Síť proti hmyzu na suchý zip

Stejně jako u každého produktu, i tady máte možnost pořídit levnější a dražší varianty. V tomto článku se podíváme na ty levnější a řekneme si, jestli jsou vůbec účinné. Tou úplně nejlevnější možností je síť proti hmyzu na suchý zip. Jde o nejrychlejší a nejméně náročný způsob, který jednoduše připevníte na okenní rám s pomocí suchého zipu.

Jelikož jsou levné, můžete je pořídit téměř všude. Nabízí je téměř každý hobby market, stojí jen pár stovek a seženete ho takřka v jakýchkoliv velikostech. A to i v případě, že máte okno atypických rozměrů. Zakoupenou síťku totiž můžete snadno zastřihnout, aniž by se jakkoliv snížila její účinnost. Na trhu naleznete dva druhy. Ta nejlevnější je nastálo a nedá se odstranit. Dražší můžete odstraňovat bez poškození a použít i v další sezóně.

Pevná síť proti hmyzu

Pevná síť proti hmyzu funguje podobně jako ta na suchý zip. Má taktéž velice dobrou účinnost, ale svým základním principem se výrazně liší. Pevné sítě proti hmyzu totiž nejsou tak přizpůsobivé. Se sítí totiž koupíte i rám, který tvoří hliníkový profil vyplněný síťovinou. Ta sice nepodléhají korozi, ale na druhou stranu nemáte žádnou možnost přizpůsobení. A to je oproti sítím na suchý zip velká nevýhoda.

Na druhou stranu ale nemusíte nic lepit ani natrvalo připevňovat. Hliníkový rám totiž upevníte pomocí otočných nebo pružinových držáků, které po sezóně snadno sundáte. Rámy jsou navíc dodávány v různých barvách a designových imitacích. Ze sítě pro hmyzu tak můžete vytvořit i skvělý doplněk do vašeho pokoje.