Ostatní

Nacházíte se ve finanční tísni? Tipy, jak rychle přijít k penězům

Do finanční tísně se dnes může dostat každý. Dokonce i ten, u něhož bychom to nikdy dřív netipovali. Na vině je nejčastěji ztráta zaměstnání a ztráta hotovostního polštáře, který byl takovou pomyslnou rezervou na horší časy. Bohužel špatné časy trvají už nějaký ten pátek, proto se úbytku úspor nemůžeme divit. Samozřejmě za finanční tísní může být také okradení, nutné uhrazení dluhů po zemřelých příbuzných a řada dalších životních scénářů. Pokud se i vy v podobné situaci nacházíte, jistě hledáte řešení. Několik takových východisek vám přinášíme.

Výkup nemovitosti

Pakliže ve svém majetku držíte nějaký objekt/nemovitost, můžete ji prodat. Jenže prodej takové nemovitosti trvá dlouhé měsíce, říkáte si. Ve skutečnosti se několika měsícům můžete vyhnout a prodat rodinný domek nebo bytovou jednotku prakticky ihned. Stačí přistoupit k výkupu nemovitostí, což je velice rychlý proces, za který obdržíte peníze v hotovosti.

V rámci výkupu nemovitosti sice nezískáte často celých sto procent z kupní ceny objektu, na druhou stranu vám odbydou starosti a čekání, navíc peníze získáte prakticky ihned. Platí to jak pro výkup bytu, tak domu nebo pozemku.

Rychlá půjčka online

Pokud nepotřebujete stovky tisíc korun, ale pomohlo by vám i několik desítek tisíc, nemusíte nutně prodávat nemovitost, kterou vlastníte. Můžete si sjednat rychlou půjčku online, která je dnes vyřízena takřka mrknutím oka. Stačí si rozkliknout formulář na internetu, do kterého zadáte několik osobních informací, číslo účtu a k tomu výši, kterou si chcete půjčit. A odešlete.

Známí a rodina

Nesmíme zapomenout na půjčky od rodiny. Sice mnoho jedinců se neskloní k tomuto kroku, je to to nejbezpečnější řešení, kterého se vší pravděpodobností budeme v budoucnu nejméně litovat. Samozřejmě platí, že žádáme rodinu či známé tehdy, kdy si jsme jistí tím, že sami mají peněz dostatek. Nechceme přece, aby se někdo naší vinou dostal do podobné situace, v jaké se nyní nacházíme my.