Ostatní

Je keramický květináč vhodný pro rostliny?

Keramické květináče si mnoho z vás spojí s obyčejnými modely v hnědé barvě. Určitě takové najdete u své babičky. Rozhodně se jedná o nestárnoucí klasiku. Každopádně dnešní nabídka je velmi pestrá. Na e-shopu Harasim objevíte spoustu nádherných kusů, které můžete považovat téměř za umělecká díla. Je však tento typ pro květiny vhodný?

Na materiálu záleží

Materiál je pro rostliny velmi důležitý. Každý má své výhody i nevýhody. Mezi nejprodávanější patří plastové a keramické květináče. Ratanové a plechové se také těší popularitě, ale zaujímají až druhou příčku.

Proč je tedy keramický květník tolik oblíbený?

  • Je to sázka na jistotu. Na výběr je mnoho druhů, tvarů a motivů. Není možné, aby si někdo nevybral přesně dle svého gusta. Je libo bílý, nebo modrý keramický květináč? V každé barvě seženete.
  • Keramické truhlíky i květináče propouští vodu i vzduch. Jedná o kladnou a zároveň záporou vlastnost. Záleží na počasí. Květiny je nutné v horkých dnech častěji zalévat, protože voda se snadno odpaří. Na druhou stranu se nemusíte bát, že se kořínky rostlin přehřejí, či za děštivých dnů přemokří a shnijí.
  • Květináč se při odpařování zálivky ochlazuje. Taková funkce prospívá kořenům.
  • Oproti plastový obalům na květináče poskytují rostlině větší ochranu před mrazem.
  • Keramika je rozhodně citlivější na rozbití. I přesto jsou vhodné do interiéry na pokojové rostliny nebylo bylinky, ale také na zahradu. Jako venkovní keramické květináče volíme spíše velké typy, které jsou zpravidla i velmi těžké. Vítr je tedy snadno nepřevrhne.

Každá kvetoucí rostlina je krásná sama o sobě. Ale proč z ní neudělat ještě větší parádu, když to jde velmi snadno. Stačí si pořídit designové keramické obaly na květináče.

Dnešní inspiraci jsme hledali ve velkoobchodě Harasim, kde kromě jiných objevíte také glazované keramické květináče.