Ostatní

Vyčistit pohovku je náročné. Raději ji ochraňte impregnací

Textilní pohovky se mohou velice snadno zašpinit, jejich čištění už ale tak snadné není. Jak ji ale vyčistit a následně ochránit?

Pohovka je místo, kde se setkává celá rodina. Proto není žádným tajemstvím, že se na ní brzo začnou usazovat nečistoty. Jak textilní pohovku kvalitně vyčistit a navrátit jí její původní vzhled?

Jak vyčistit pohovku?

Textilní potah nabízí elegantní vzhled a maximální pohodlí. Jeho čištění už ale tak pohodlné rozhodně není. Nečistoty z pohovky odstraníte jen s velkou důsledností a s použitím kvalitních přípravků. Připravte si tedy rozprašovač, do kterého nalijte čistící přípravek vhodný pro čištění textilií. Nastříkejte jej na nečistotu a nechte jej chvíli působit. Dbejte na to, abyste nastříkali jen malé množství roztoku. Pokud použijete víc, může se roztok dostat do výplně gauče a během několika dní tak nechat vzniknout plísním.

Během několika minut by se měl roztok vsáknout a oddělit nečistoty od textilních vláken. Tuto nečistotu pak můžete odstranit kartáčem s jemnými štětinami. Ideální je pro tuto práci například měkký zubní kartáček. Po odstranění nečistot z textilie namočte útěrku a místo ještě jednou otřete. Tímto způsobem byste měli odstranit poslední zbytky roztoku a nečistot. V následujících dnech by vás tedy neměly překvapit žádné nemilé novinky v podobě plísní.

Zabraňte znečištění

Čištění textilních pohovek je velice náročné. Myslete na to tedy hned od začátku a pořiďte si přípravek, který podobným problémům zabrání. Impregnace na textilní sedačky funguje naprosto dokonale. Na povrchu totiž vytvoří tenký film, který pohovku ochrání před zašpiněním od jídel nebo nápojů.

Každá impregnace ale funguje jinak. Připravte se tedy na to, že u některých přípravků budete muset impregnaci i dříve než po týdnu obnovit. Kvalitní impregnace na kožené sedačky ale nabídne dostatečně odolný film z křemíkových nanočástic, které veškeré nečistoty a vody odpudí. Takový sprej je navíc zcela bez zápachu a šetrný k vašemu zdraví.