Ostatní

Na dovolenou k Máchovu jezeru

Pokud se nechystáte na dovolenou k moři, ale chcete poznávat krásy naší země, rozhodně stojí za to vydat se do kraje Karla Hynka Máchy.

Máchovo oblíbené místo se rozkládá v Libereckém kraji, v okolí Doks a Máchova jezera a zasahuje i do oblasti Kokořínska. V letním období je zde možnost koupání v Máchově jezeře. Místní krajina je však vhodná také pro pěší, ale i cyklistické výlet. Terén je zde mírně kopcovitý, s velkým množstvím smíšených lesů a svým návštěvníkům nabízí rozsáhlou síť stezek pro pěší i cyklisty. Na své si přijdou i milovníci historie. Kromě zříceniny hradu Bezděz se můžete vydat na hrad Housku či Kokořín. Přímo v Doksech se nachází zachovalý renesanční zámek.

Pokud patříte mezi rodiny s malými dětmi, rozhodně si nenechte ujít Muzeum Čtyřlístku, které je umístěno v Doksech. Odtud se můžete vydat na putování se Čtyřlístkem naučnou stezkou, která vede kolem Blaťáku.

Jaké máte možnosti ubytování?

V oblasti se nachází celá řada hotelů, penzionů či apartmánů, ubytování na Máchově jezeře nabízí i kempy, které se v oblasti nacházejí. Patří mezi ně i chatová osada Elite Staré Splavy. Osada nabízí zázemí nejen pro ubytování a odpočinek, ale je zde možnost i stravování. Svým návštěvníkům nabízí Máchovo jezero chatky, které jsou vybavené čtyřmi lůžky a lednicí, jídelnu s barem, společné sociální zařízení v areálu, dvě ohniště a možnost zapůjčit si gril a pamatováno je i na nejmenší, pro něž jsou k dispozici prolézačky a pískoviště. Nedaleko areálu je celá řada možností pro sportovní vyžití. Vyzkoušet si můžete minigolf, na břehu jezera jsou půjčovny lodiček a šlapadel a velmi atraktivní je také plavba parníkem po jezeře.

Pokud si sami nechcete vařit, můžete si objednat polopenzi nebo plnou penzi.

Během léta se na březích jezera koná celá řada zajímavých, kulturních akcí, které probíhají nejen v denních, ale i večerních hodinách.