Ostatní

Na co všechno je možné získat dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám?

Určitě jste už slyšeli o dotačním programu Nová zelená úsporám. Není to žádná novinka ve finančním světě, v současné době je možné čerpat dotace z poslední vlny, která zanedlouho končí, a tak neváhejte dlouho. V rámci dotačního programu je možné získat dotace na několik opatření, které však rapidním způsobem sníží spotřebu energií na rodinném domečku. Dotace lze konkrétně získat na výměnu oken, také lze získat dotace na novostavbu nebo dotace na zateplení.

Cílem dotačního programu je nějakým způsobem podpořit ty, kteří se rozhodli snížit spotřebu energií. To vede k nižší výrobě elektrické energie, což vede k šetření životního prostředí, a to je v dnešní době velmi důležité.

Podívejme se však a konkrétní dotace, které lze získat.

Dotace na výměnu oken a zateplení

Pokud vám do domu neustále fouká, pokud vaše okna profukují a musíte vytápět domácnost daleko více, než je ve skutečnosti potřeba, zamyslete se nad novými okny nebo nad celkovým zateplením domu. Dojde k vysoké úspoře, tomu můžete věřit. Nebudete muset tolik vytápět domácnost, rázem nebudete muset platit vysoké zálohy na energie nebo se vyhnete zbytečnému doplácení ve chvíli, kdy do schránky zavítá celkové vyúčtování.

Jak jsme zmínili, pokud dojde k rapidní úspoře energií, což se s velkou pravděpodobností stane, může vám dotace snížit pořizovací cenu klidně až o polovinu.

Dotace na novostavbu

Už nechcete dále platit nájem a chcete si postavit vlastní domeček? Zvažte pasivní novostavbu, na kterou taktéž můžete získat dotaci. Myslete na to, že pasivní novostavba je specifická nízkou spotřebou energií, a tak nebudete peníze vyhazovat tolik z okna.

Navíc jsou pasivní domečky aktuálně hitem stejně jako nízkoenergetické domy, které v porovnání s klasickými zděnými domky nebo starými domy šetří energie několikanásobně.