Ostatní

Na co se zaměřit při výběru matrace

Jednou za čas přijde čas, kdy musíme investovat do zbrusu nové matrace. Většinou tento krok nastává po deseti letech aktivního používání matrace, ale jedná se o zcela individuální záležitost. Pokud je matrace využívána více, nemůžeme se divit tomu, že se kupuje nová už po pěti letech používání. V případě, že se tedy rozhodnete pro novou matraci, poradíme vám, na co si dát pozor při výběru. Ať už vybíráte latexovou matraci, pružinovou matraci nebo matraci 160×200, jednotlivé tipy se vám mohou hodit.

Pokud jste totiž delší dobu nevstoupili do obchodů s matracemi, můžete být překvapeni obrovským výběrem. Už to opravdu není jenom o pružinových matracích, jaké si pamatujeme z dob, kdy jsme trávili prázdniny u babičky. Dnes je nabídka matrací daleko širší a zajímavější, proto se vám jednotlivé tipy při výběru matrace rozhodně budou hodit.

Ať je matrace dostatečně prostorná

Při výběru matrace se zaměřte na jednu věc, a sice na to, aby matrace byla opravdu dokonale prostorná. Mnozí výrobci dokonce nabízí i vyhotovení matrace přímo na míru, což třeba využijete právě vy. Dokonce lze dnes vyrobit matraci přesně podle zadání čili třeba takovou, která bude mít šikmý tvar.

S matrací vyberte i rošt

Aby se vám na matraci kvalitně a dobře spalo, musíte společně s matrací vybrat také vhodný rošt. Ideálním řešením je lamelový rošt ortopedický, který zajistí kvalitní spánek. Tento rošt totiž společně s matrací dokonale kopíruje tvar těla, a to v jakékoli poloze, a tak se opravdu skvěle vyspíte, i když máte za sebou velice náročný den.

S matrací vyberte také potah

Pokud se pustíte do výběru matrace, měli byste se také pustit do výběru potahu, který kupte společně s ní. Potah je zárukou dokonalé hygieny matrace. V ideálním případě by měl být potah snímatelný, abyste ho mohli alespoň jednou za rok vyprat. Kromě toho by měl být vyroben z takové textilie, která bude odpovídat pružností a pevností vašim požadavkům.