Ostatní

Montovaná hala na mnoho způsobů

Podnikání dnes zahrnuje mnoho úkolů a potřeb nejen pro výrobu, ale i pro materiál. Řešení skladových prostor je v mnohých případech nutné a živnostníci nebo firmy nemají dostatek místa pro své výrobky. Co teď? Dříve se samozřejmě tato situace řešila klasickou stavbou zděnou stavbou a sklad byl na světě. Dnes přichází na trh novinka, která není ani tak stará. Jde o montované haly, které jsou opláštěny vysoce pevnostní plachtou. Jejich oblíbenost stále stoupá a můžeme je dnes vidět téměř všude.

Co nám poskytuje montovaná hala?

V prvé řadě jde o rychlé a spolehlivé řešení v případě, že nemáme dostatek místa pro své skladové zásoby nebo chceme jen rozšířit firmu. Tyto haly jsou velmi prostorné a dají se využít prakticky na cokoliv. Rozměr a velikost haly si můžeme určit sami a po konzultaci s pracovníky odpovídající firmy se můžeme brzy těšit na výsledek. Tyto haly investorům poskytují nejen dokonalý prostor pro své podnikatelské záměry, ale zajímavá je jistě také cena, která mnohé v tomhle směru překvapí. Je poměrně nízká vzhledem ke klasickým zděným stavbám. A to jistě potěší.

Pokud bychom měli posoudit všechny výhody montovaných hal, tak musíme samozřejmě zmínit kromě již skvělé pořizovací ceně také časovou úsporu u výstavby. Tyto montované haly jsou smontovány ve velmi krátkém čase, což nahrává těm, kteří spěchají a zkrátka je tlačí čas. Výstavba takové haly trvá pouze několik týdnů a je to v závislosti na velikosti a požadavcích klienta. Haly lze i podle potřeby rozšířit nebo zmenšit. Pokud tedy hledáme prostory, které uspokojí naše podnikatelské záměry, můžeme se směle pustit do toho.

Další výhody montované haly

Ale nezůstaneme jen u těchto výhod montovaných hal. Jestliže se stále rozhodujeme, zda zvolit tyto haly nebo raději postavit klasickou zděnou, nejprve si sepišme všechna pro a proti. Pokud si chceme sepsat ještě další kladné body, tak k nim můžeme připsat i to, že tak jak se dá v krátkém čase hala smontovat, tak se dá i demontovat. Pokud se tedy rozhodneme, že halu potřebujeme přemístit, není v tom žádný problém a halu jednoduše firma rozmontuje a postaví tam, kde chceme. Postačí k tomu jen pevný základ, takže nepotřebujeme ani stavební povolení pokud hala nepřesáhne 300 m2.

Jaká je ochrana před nepřízní počasí?

Jistě, že se investor zeptá i na tuto záležitost. Počasí se nedá ovlivnit a tak bychom měli také vědět, zda – li se takové haly vyplatí i v případě, že napadne hromada sněhu nebo přijde doba dešťů. Výrobci těchto plachet dávají dlouholetou záruku na tyto vysoce pevnostní plachty, které jsou z materiálu, který je izotermický, antistatický a nehořlavý. Navíc mají tyto plachty nejpevnější možný způsob sváru, jde o vysokofrekvenční způsob svařování plachet. Montované zastřešení je v případech, kdy hledáme skladové prostory nebo jiné zastřešené prostory ideálním řešením, které vám za rozumnou cenu nabídne efektivní řešení. Takže se nemusíme obávat, že nám materiál nebo výrobky zmoknou či se jinak znehodnotí vlivem nepříznivého počasí nebo slunečního záření.

Myslíme i na okna

Samozřejmě, že v případě, že si budeme přát různě veliká okna nebo dveře či jiný otvor, je vše jen na domluvě obou stran. Spolehlivá firma nám jistě nabídne své možnosti. V nabídkách se objevují zejména okenní slídové otvory, které plní funkci okna. K dispozici jsou také dveře nebo vrata, které se ovšem v tomhle případě dají i rolovat nebo jde o posuvná vrata. Ještě musíme podotknout, že tyto montované haly mají dlouhou životnost, takže se nemusíme obávat, že bychom si po několika letech museli pořizovat novou.

Jako doplňkovou službu dnes firmy také nabízejí zajištění elektroinstalace, osvětlení, topení a mnohé jiné požadavky klientů.

Využití haly

Široké spektrum využití těchto montovaných hal je další nespornou výhodou. Jak už bylo řečeno na začátku, haly se dají dobře využít nejen jako skladové a výrobní prostory, ale můžeme je využít k ustájení hospodářských zvířat, k uskladnění jejich krmiva a jako garáže vhodné pro zemědělské stroje. Zastřešení různých sportovišť, jízdáren, tělocvičen a dalších hřišť se řadí mezi využití těchto ocelových konstrukcí.