Ostatní

Komfort v podobě bazénové plachty

Dnes není ničím výjimečným, pořídit si na zahradě bazén. Je to symbol léta a v tom horku si člověk rád zchladí tělo. Navíc jsou děti z každých takových vodních radovánek přímo nadšené. Jestliže se v létě na nás usměje sluníčko, máme velké štěstí. Ale pokud chceme dovádět, musíme se také o bazénovou vodu dostatečně starat.

Mají bazénové plachty nějaké výhody?

Požadavky klientů, kteří si již bazénovou plachtu pořídili, splňují všechna kritéria. Plachta je dokonalá ochrana před různými nečistotami, které se v okolí našeho bazénu nacházejí. Může to být nejen napadané listí, jehličí nebo dokonce i větve, ale i jiné nečistoty z ovzduší. Čištění venkovního bazénu tak v poklidu můžeme vynechat. A soused bude jistě závidět, že nemusíme pobíhat se sítkem v ruce kolem bazénu a čistit vodní hladinu. Tady je také spolehlivou výhodou i snadná manipulace, kdy postačí jen plachtu večer správně a pevně natáhnout nad hladinu a upevnit pomocí kotvících čepů. Ráno ovšem musíme bazénovou plachtu dobře složit a to i pomocí speciálního navijáku. Pak si můžeme vychutnat čistou vodu a vodní radovánky.

Co bychom mohli ještě uvést, jako výhodu? Je to především pořizovací cena bazénových plachet. V porovnání s jiným způsobem zastřešení bazénů je jejich cena poměrně nízká. Například pojezdové zastřešení nebo zakrytování z polykarbonátu má sice také své výhody, ale jejich cena je ještě stále vysoká. Tyto bazénové plachty tedy splňují všechny předpoklady pro dokonalou ochranu a čistotu vody v bazénu. Pro každého majitele bazénu tato plachta představuje určitý druh komfortu, protože tak odpadá již zmíněné čištění vodní hladiny..

A co materiál?

Každý z nás chce za své vynaložené finanční prostředky to nejlepší možné řešení nebo dokonalý výrobek. Bazénové plachty patří mezi ty výrobky, které jsou vyrobeny z vysoce pevnostního a odolného materiálu, který i dobře odolává povětrnostním podmínkám. Nemusíme se tedy obávat, že by nám plachta nezaručila dokonalou ochranu před deštěm nebo kroupami. Mimo to, jsou tyto plachty samozřejmě vyrobeny na míru a každá firma by měla mít připraveny i doplňkové předměty, které by naše úsilí, mít čistou vodu v bazénu, ještě zdůrazní. Patří sem odtoková sítka, různé kotvící kolíky nebo napínací gumy, ale i speciální naviják na plachtu, který nám pomůže plachtu složit.

Je libo atypický nebo velký rozměr bazénu?

Samozřejmě, že i takové detaily, jako je atypický tvar nebo jeho příliš velký rozměr není pro spolehlivou firmu žádný problém. Pracovníci takových firem tyto záležitosti řeší běžně a tak je nic nepřekvapí. Snad jen ten atypický tvar je v mnohých případech opravdu zvláštní, ale to vlastně podléhá módnímu trendu. Dnes totiž už není klasický obdélníkový tvar nebo typický ovál žádaný. Většinou tak vidíme netypický půlkruh, obdélník s různými výsečemi a mnoho jiných tvarů. Proto je určitě na místě před objednávkou bazénové plachty vše prokonzultovat s technikem firmy, který nám může poradit nejen s výběrem vhodného materiálu, ale také s ukotvením a různými doplňky, které nutně ke správné montáži potřebujeme.

Není plachta jako plachta

Bazénové plachty jsou dnes ovšem k dostání i jako solární plachty, kde se díky slunečním paprskům, které přes fólii procházejí, voda ohřívá. Nemůžeme ale očekávat, že díky takové plachtě budeme mít termální lázně. Voda v bazénu je ohřívána na teplotu, která nám bude v horkých dnes vyhovovat. Prohřátá voda v bazénu bude vyhovovat zejména dětem, které studenou vodu moc rády nemají. Můžeme také mít plachtu například v různém barevném provedení a nebo si ji nechat potisknout nějakým nápisem, třeba logem naší firmy, pokud podnikáme nebo jménem.

Bazénové plachty jsou z kvalitního materiálu, který má životnost až 15 let. Pokud se tedy stále rozhodujeme, zda – li si takovou plachtu pořídit, můžeme si nechat poradit nejen od našich známých nebo se podívat na různé recenze, které jsou většinou u všech produktů, které se na trhu objevují. Také výběr firmy není tak těžký, jaký by se na první pohled zdálo. Dnešní obchodní trh má ve své nabídce mnoho spolehlivých a prověřených firem, které se právě výrobou a distribucí plachet zabývají.