Ostatní

Monitorování zvěře nebylo snazší: Vsaďte na fotopast

Fotopast je moderním prostředkem, který slouží k dennímu i nočnímu záznamu statických snímků a krátkých videí. Je to skvělá možnost pro myslivce, kteří hledají jednoduchý způsob monitoringu zvěře, ale také bezpečnostním prostředkem, který účinně ochrání váš majetek. Co dalšího vám fotopast může nabídnout?

Jak funguje fotopast?

Fotopast je plně automatické digitální zařízení, které zachycuje snímky a krátká videa o délce max. 1 minuty. Fotopast se aktivuje ve chvíli, kdy je spuštěno PIR čidlo. To reaguje na pohyb člověka či zvířete v zorném poli snímače. Fotopast se však neaktivuje jen na základě pohybu, ale tepelného pohybu, tudíž snadno eliminuje nežádoucí snímky, kterých by jinak bylo na tisíce.

Proč si fotopast pořídit?

Fotopast je skvělým pomocníkem pro mapování pohybu zvěře, ale také dobrou volbou, jak zabezpečit objekty a váš majetek. Po pořízení fotografií či videí se veškerá data ukládají na SD kartu fotopasti. Pokud do fotopasti investujete, je možné, že vám bude fotopast odesílat snímky ihned na váš mobilní telefon formou e-mailu či MMS zpráv. Tato funkce vám dává možnost stále vědět o tom, co se před fotopastí děje, i když jste na kilometry vzdálení.

Jakou fotopast vybrat?

Mezi nejprodávanější fotopasti patří fotopasti BUNATY. Velmi však záleží na tom, kolik do fotopasti můžete investovat. Mezi levnější fotopasti, do 2 500 Kč, patří fotopasti Scout Guard 520 a Acorn 3310. Fotopasti můžete pořídit za stejnou cenu. Fotopast Acorn má však barevný LCD displej, vy si tak můžete fotografie prohlédnout přímo v terénu a nemusíte čekat až na doma.

Větší investice, lepší funkce

Pokud vám nevadí do fotopasti investovat, dobrou volbou jsou pro vás fotopasti BROWNING či BUNATY, které vynikají svou kvalitou ve vyhotovování fotografií.