Kutíte rádi ale kvůli nepříznivému počasí to venku ještě není možné. Pokud máte garáž či malou dílnu, stačí si zatopit, ale co když nic takového nemáte? Nezoufejte, pokud zvolíte vhodné produkty a správné ochranné pomůcky můžete klidně kutit i doma.
Využijte poslední šanci pustit se do oprav v domácnosti, na které nebude přes léto čas. Teplé počasí vyžene všechny ven, a tak se práce na opravách interiéru často odkládá se slovy „až bude zima“. Ta ale rychle utekla a na renovaci dřevěných a kovových prvků v domácnosti stále nebyl vhodný čas. Vybavte se správnými produkty, ochrannými pomůckami a pusťte se do toho!
Dodejte interiéru potřebný šmrnc
Konečně máte čas pustit se do oprav interiéru? Zkuste mu dodat potřebný šmrnc pomocí trendy barev, do kterých „obléknete“ svůj starý nábytek či další dřevěné a kovové doplňky. U dřevěných doplňků vždy starý nátěr vybruste smirkovým papírem tak, aby byl povrch dokonale hladký. Pak pomocí vysavače zbavte předmět prachu a dalších nečistot. Nový nátěr nanášejte kvalitním štětcem či lazurovacím válečkem vždy ve směru vláken dřeva. Pro vytvoření dlouhodobé ochrany aplikujte alespoň 2 vrstvy. Mezi jednotlivými vrstvami předmět vždy lehce přebruste jemným smirkovým papírem. Nezapomínejte také na pravidelné odvětrávání pracovních prostor.
Ideálním pomocníkem pro práci doma je díky minimálnímu zápachu a rychlému schnutí Luxol Dekor.Jde o krycí olejovou lazuru na vodní bázi, která zanechává viditelnou strukturu dřeva, vyniká stálými barevnými odstíny s matně saténovým vzhledem a neomezuje dýchání dřeva. Vybírat můžete celkem z 10 trendy odstínů, které pomohou navrátit svěžest do vašeho interiéru.
Ještě větší výběr, a to celkem ze 40 trendy odstínů, nabízí Xyladecor Velvet. Jde o středněvrstvou olejovou tónovatelnou lazuru na vodní bázi, která je z poloviny tvořena přírodními oleji. Nezapáchá, hluboce penetruje, zanechává sametový povrch a druhou vrstvu můžete aplikovat již po 8 hodinách.
Ani kov nevydrží věčně, pokud mu nevěnujete potřebnou péči. A jak na to? Předmět pomocí ocelového kartáče či smirkového papíru nejprve zbavte volné rzi a nesoudržných zbytků starého nebo poškozeného nátěru. Povrch pečlivě omeťte či vysajte a zbavte tak prachu i nečistot. Poté odmastěte pomocí vody s kapkou kuchyňského saponátu. Povrch kovového předmětu musí být suchý a čistý. Nátěr nanášejte štětcem nebo válečkem minimálně ve dvou vrstvách, mezi kterými dodržte 6hodinový odstup.
Vhodným pomocníkem, pokud chcete sladit kovové prvky s interiérem, je Hammerite Přímo na rez Tónovatelná báze. Vybírat můžete až z 11 000 barevných odstínů. Jedná se o rychleschnoucí syntetickou antikorozní barvu, kterou lze nanášet přímo na zkorodovaný kov. Výsledný vzhled nátěru má sametový pololesklý film a je odolný vůči vlhkosti.