Ostatní

Jaké zastínění vybrat pro rodinný dům?

Řešíte nákup stínící techniky, avšak nevíte, jaký druh zastínění si vybrat? Stínící techniku lze ve své podstatě rozdělit na dva základní typy stínění, kterými můžete zajistit stín ve své domácnosti, a to venkovní a vnitřní žaluzie a rolety. Každá z těchto technik nabízí své výhody a nevýhody? A jaký je tedy mezi nimi rozdíl?

Venkovní, nebo vnitřní stínící technika

Venkovní, neboli exteriérové zastínění patří mezi oblíbenou stínící techniku, jež nabízí řadu výhod. Mezi venkovní stínící prvky patří venkovní žaluzie, venkovní rolety a screenové rolety. Venkovní rolety a žaluzie jsou vhodnou variantou zastínění, pokud si chcete zajistit v místnosti naprostou tmu. Díky venkovnímu zastínění si nejen zajistíte klidný spánek ve večerních hodinách, ale i odpoledních hodinách.

Mezi další přednosti venkovního stínění patří skvělé izolační vlastnosti. Venkovní žaluzie vás v letním období ochrání před horkem, avšak uplatnění nachází i v zimě, jelikož zabraňuje úniku tepla. Nakonec nabízí velký výběr barev a dlouhou životnost, takže se stane skvělým designovým prvkem na rodinném domě. Jedná se však o něco dražší variantu stínění, než v případě vnitřní stínící techniky. Oproti venkovním roletám a žaluziím, nabízí screenové rolety různou míru průhlednosti, díky tomu vám umožní průhled ven.

Vnitřní stínící technika

Hlavní předností interiérového neboli vnitřního stínění je lepší cenová dostupnost. Oproti venkovní stínící technice se jedná o skvělý designový prvek, jenž se uplatňuje v interiéru. Mezi interiérové stínící prvky, jež nachází nejčastější využití, patří horizontální žaluzie, a vertikální žaluzie. Dále pak jde o látkové žaluzie plisé a textilní rolety DEN/NOC. Nádech přírody do interiéru pak dodávají bambusové roletky a dřevěné žaluzie.