Ostatní

Proč místo lišt používat kabelové a trubkové plastové úchytky?

Určitě to znáte moc dobře také vy. Pracujete doma na nové části rozvodů či sítě, a chcete přitom všechny kabely a trubky dokonale uspořádat. Trvá to ale dlouho a je to obtížné. Potřebujete spoustu komponentů, hmoždinek a musíte si neustále dávat pozor na to, aby vše bylo naměřené do dokonalé roviny.

Asi tak vypadá organizace nových kabelů, která čeká každého, co rozšiřuje domácí síť. Máte ale také mnohem lepší možnost. Ato například využití velice dobře instalovaných plastových úchytek!

Nepotřebujete už žádné další hmoždinky!

Vrtání čehokoliv do stěny, je vždycky komplikované. Nejdříve musí vybrat správnou velikost vrtáku, potom teprve vkládat hmoždinku a až nakonec samotný šroub s tím, co potřebujete. Jde to ale mnohem intuitivněji a rychleji, než byste si mohli na první pohled myslet. Plastové úchytky společnosti Schnabl totiž fungují dokonale i bez použití jakýchkoliv hmoždinek, nebo dalších úchytných materiálů. Jednoduše tak stačí klasicky naklepat úchytku do otvoru a vše je připraveno k použití.

Nemějte strach o stabilitu svých trubek

Především v případě, kdy předěláváte vodoinstalaci, vám záleží na tom, aby trubky byly dokonale uchycené. Jen tak můžete mít úplnou jistotu, že nedojde k jejich zničení nebo poničení silným proudem vody či nárazem. O to se bez problémů postarají příchytky na trubky. K dostání jsou nejen v různých barvách, ale především v různých průměrech. Ty vždycky sedí na standardizované trubky, které se používají v rámci vodoinstalací v České republice.

Kvalitní kabelové příchytky se postarají o organizaci elektrické sítě

Pokud potřebujete pracovat s elektrickou sítí nebo jakýmikoliv jinými druhy rozvodů, tak potřebujete zároveň i dobrý způsob, jak kabely organizovat. Jak už v článku jednou zaznělo, tak nejčastější možností pro organizaci kabelů jsou umělé lišty. U těchto lišt je ale problém v tom, že je jejich instalace poměrně dost obtížná a zároveň se dlouho naměřují. Využít namísto toho kabelové příchytky vám ušetří spoustu času a stane se zároveň mnohem estetičtějším řešením.