Ostatní

Jaké úpravy ve vašem domově přinesou dokonalý spánek

Máte problémy s usínáním? Nespí se vám ve vašem domově dobře, přitom máte kvalitní matraci i postel? Problémem možná není samotné lůžko, ale uspořádání ložnice či světelný komfort. Dopřejte si proto takové úpravy, díky kterým bude váš spánek opravdu kvalitní.

Uspořádání ložnice

Problém může být přímo ve vaší ložnici. Máte postel natočenou tak, že spíte hlavou ke dveřím? Svítí na vás před usínáním měsíc? Začnete tím, že umístíte postel tak, aby vaše nohy směrovaly směrem ke dveřím, taktéž aby nebyla přímo naproti oknu. Pokud máte v ložnici elektroniku, ať už je to televize či počítač, odneste ji do jiného pokoje. Sledování televize před spaním není zdravé, modré světlo oddaluje spánek a vás tak mohou trápit problémy s usínáním.

Zbytečné doplňky

Rušit vás v ložnici mohou také zbytečné doplňky. Snažte se, aby byla vaše ložnice nepřeplácaná a působila spíše klidným dojmem. V tom hrají roli samozřejmě i barvy. Ložnice by neměla být vymalována příliš veselými barvami, které podporují energii. Volte spíše barvy tlumené či klasickou bílou. Vyhněte se tedy množství zbytečných doplňků v ložnici, ale také květin. Ložnice je především místem klidu a odpočinku.

Světelný komfort

Velkou roli při usínání hraje také světelný komfort. Zvláště v letních měsících vás může slunce náležitě potrápit, především pokud chodíte spát brzy. Dopřejte si spánek v naprosté tmě s pomocí rolet. Rolety Mladá Boleslav zajistí dokonalý světelný komfort a vás už ráno sluneční paprsky jen tak nevzbudí. Venkovní rolety chrání okna před prudkým deštěm či kroupami. Stačí je večer zatáhnout a ve vaší ložnici je rázem naprostá tma.

Ráno na terase

Snídáte rádi na terase? Nenechte si dokonale započnutý den po vydatném spánku zkazit prudkým sluncem. Markýzy Mladá Boleslav vám nabízí šanci, jak si vychutnat ranní kávu v klidu na terase.