Interiér Tipy & rady

Zjednejte pořádek aneb jak si doma uklidit?

Máte pocit, že vám ve vaší domácnosti spousta věcí přerůstá přes hlavu? I když se snažíte nehromadit staré a nepotřebné věci přistihnete se, že vaše domácnost se pomaličku plní. Kde dáte nové věci, které přirozeně kupujete? Říká se, že kdo hromadí v domácnosti nebo přilehlém okolí staré věci, ten není otevřen novým věcem a podnětům.

Čas od času udělejte pořádek

A teď nemyslíme úklid, ale občas se zaměřte na věci, které v domácnosti máte, ale nepoužíváte je. Vyhoďte staré hrnce, ve kterých nevaříte, nebo které máte na vajíčka, protože mají poškrábané dno a podobně. Nevíte co dřív? Máme pár tipů, které vám mohou pomoci!

Zaměřeno na skříně

Když otevřete skříň najdete v ní spoustu věcí, které nenosíte. Máte hromádku, do které tajně doufáte, že zhubnete? Ve skříni dále máte trička, která jsou opotřebovaná, nenosíte je, ale co kdyby náhodou. Ne, udělejte pořádnou revizi, a co nenosíte, dejte na charitu nebo vyhoďte. Skříň se uvolní pro nové kousky.

Sošky a suvenýry

Moje babička tomu říkala lapače prachu. Svíčičky, suvenýrky, sošky, zvonečky a podobně. Na všechny tyto kousky se chytá s oblibou prach a vy pak musíte při úklidu opravdu pečlivě sundávat kousek po kousku a utírat prach na poličce i ze sošky. Zbavte se jich!

Koupelna

Máte na vaně několik otevřených sprchových gelů, pěn do koupele, balzámů na vlasy, šamponů, peelingů a dalších propriet? Dejte si na to pozor. Stačí vám přeci od každého jeden kousek, jakmile jej vypotřebujete, sáhnete po dalším. Zbytečně tak budete mít koupelnu přeplácanou.

Dva roky, pak pryč

Velmi hezký zvyk, pokud něco nepoužíváte dva roky, vyhoďte to. Jestliže máte malý byt, pak bude brzy skladištěm nepotřebných věcí. A v takovém bytě se vám jistě nebude žít moc dobře. Proto se braňte hromadění věcí.