Ostatní

Jak vyzrát na horké noci, aneb když se více potíte?

Letošní léto je poměrně teplé, zejména závěr prázdnin nás překvapil třicítkami. Vysoké teploty panují během nocí a ty jsou pak o to náročnější. I vy se převalujete, odkopáváte peřinu, sotva jste zabrali, záhy se probouzíte zpocení jako myš? V takových podmínkách se nespí zrovna nejlépe. A pravdou je, že rok co rok je léto opravdu horké a tropických nocí přibývá. Zároveň jsou mezi námi mnozí, co se více potí celoročně, bez ohledu na to, jaké panuje počasí. Proto pokud vás trápí obojí, přinášíme vám cenné rady.

Větrejte a větrejte

Možná děláte pravý opak, a když venku panují vysoké teploty, vy okna zavíráte. Špatně! Zatáhněte žaluzie, rolety či jinak okna zastiňte, ale nechejte je pootevřené, alespoň mikro-ventilaci. Ráno, až se vzbudíte, otevřete okna dokořán. Před plánovaným ulehnutím do postele opět okna zcela otevřete, ideálně v celém bytě a domě a snažte se vytvořit průvan.

Spěte v pyžamu

První věc, kterou často lidé udělají, když je jim v noci vedro, je velmi častá – sundají si pyžamo, noční košili a spí ve spodním prádle nebo nazí. Chyba! Látka z pyžama totiž mnohem lépe odvede pot a vy se budete cítit pohodlněji. Raději tedy spěte v pyžamu a třebas se nepřekrývejte peřinou.

Vhodná matrace

Na kvalitu spánku má bezesporu vliv matrace. Pokud spíte na staré nebo nesprávné matraci, na klidu vám to nepřidá. O to více v letním období. Základem tohoto důležitého prvku ložnice je správný odvod vlhkosti, ortopedické vlastnosti a dobré hygienické podmínky. Například latexové matrace se řadí ke špičce ve své kategorii. Jsou sice cenově dražší, ale mají ty nejlepší vlastnosti. Vyznačují se vysokou bodovou elasticitou, tvarovou stálostí, dlouhou životností a nedrží se v nich roztoči, plísně a další mikroorganismy.

Matrace Latex Air Comfort se řadí k nejluxusnějším, nejoblíbenějším a cenově dostupným latexovým matracím. Díky důmyslnému perforování dochází k optimálnímu větrání a odvodu vlhkosti.

Dobrou volbou mezi kvalitou a cenou jsou matrace ze studené pěny, jež rovněž vynikají výbornou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností.

Oblíbené jsou matrace z paměťové pěny, které se přizpůsobí tělu pouze v místě zatížení a po změně pozice se pomalu vrací do původního stavu. Paměťová pěna navíc existuje ve variantě s chladivým efektem, což zaručuje jedinečné vlastnosti. Zkrátka chladí. Laboratorně bylo prokázáno snížení teploty zahřívání o 3-4°C, což přispívá ke klidnějšímu spánku. Z paměťové pěny VISCOOL® je k dostání matrace, případně praktická přistýlka, kterou stačí položit na vaši stávající matraci. Je ideální také na cesty.

Speciální vrchní matrace – přistýlka VISCOOL® s chladivým efektem. Vhodná k položení na matraci a oceníte ji také na cestách.

Polštář s chladivým efektem

Ze speciálního materiálu – 100% viscoelastické, paměťové pěny VISCOOL® můžete pořídit rovněž anatomický polštář. I ten může být řešením k cestě za méně propocenými noci.

Anatomický polštář z líné (viscoelastické, paměťové) pěny VISCOOL® rovněž s chladivým efektem zvýší komfort při spánku a poskytne ideální oporu pro hlavu.

Brzká večeře

Zejména za teplých nocí se vyhýbejte kalorickým a těžkým jídlům. Večeře by měla být lehčí a zdravější. Dopřejte si ji raději dříve, protože plný a těžký žaludek v kombinaci s nepříjemnou teplotou vám může způsobovat problémy s usínáním a spánek celkově naruší.

Snižte tělesnou teplotu

Pro lepší spánek je přínosné snížit před spaním tělesnou teplotu vlažnou sprchou. Není dobré sprchovat se studenou vodou, ale opravdu spíše vlažnou. I když by vás to zaručeně osvěžilo více, o to rychleji se zpotíte a odborníci také uvádí, že budete více neklidní. Takže začněte u teplé a postupně vodu ubírejte na vlažnou.