Ostatní

Drobnosti, které tvoří váš domov

Pustili jste se do náročné rekonstrukce a chybí vám jen poslední „vychytávky“, které dodají vašemu obydlí nádech pravého domova? Nebo naopak potřebuje váš interiér oživit, ale na rekonstrukci nemáte dostatek financí, času nebo chuti? Máte stále pocit, že vašemu domovu stále něco chybí? Existují drobnosti, kterým mnoho lidí nepřikládá velký význam, přesto dokáží podtrhnout ráz vašeho interiéru a oživit starší zašlý nábytek.

Renovujte starý nábytek

Způsobů, jak renovovat starší nábytek existuje hned několik. Jednou z možností je využití samolepících tapet. Vybírat můžete z mnoha vzorů a barevných odstínů, které budou skvěle ladit se zbytkem vašeho interiéru. Tapety jsou vhodné k renovaci kuchyňské linky, komod nebo nábytku v dětském pokoji, kde jimi snadno zakryjete čmáranice a rýhy, které v průběhu let vaše děti vytvořily. Nábytkové úchytky dodají všemu nábytku ten správný „šmrnc“ a věřte, že budete překvapeni, jak taková malá věc ovlivní dojem z vašeho nábytku.

Pokud se vám tapety nelíbí, můžete starý nábytek oživit pomocí barev. Natřít nábytek není tak těžké a nové úchytky změní váš nábytek k nepoznání.

S bytovými textiliemi opatrně

Bytové textilie mohou váš dům příjemně zútulnit a oživit. Vhodně vybrané barvy doplní váš strohý interiér a vy se tak v místnostech budete cítit jako doma. Ovšem dejte si pozor, abyste to s textiliemi nepřehnali a nevytvořili tak z vašeho domova tmavou kobku nebo kýčovitý domov.

Předsíň je často podceňovaná

Chodba je často opomíjenou částí domova a mnohdy působí stroze. Mějte na paměti, že je to první místo, kam vstupujete vy i vaši hosté. První, co každý po příchodu hledá a potřebuje jsou věšáky. Věnujte jejich výběru více času. Pokud nevíte, kam se obrátit, mrkněte na ankahb.cz, kde kromě módních věšáků, úchytek objevíte ozdobné lišty, kliky a mnoho dalšího.