Ostatní

Jak vytápět dřevem moderně a se vším komfortem?

Opravdu jednoduchý provoz i údržba, snadná regulace spalování a velmi vysoká účinnost – těmito přednostmi se může chlubit nový kotel na dřevo z řady H4EKO-D s výkonnostním rozsahem 16-25 kW.

Už řadu let dodávají na náš trh jedny z nejlepších kotlů pro spalování pevných paliv odborníci ze společnosti OPOP s.r.o. A zplyňovací kotle na dřevo z řady H4EKO-D jsou jejich posledním skvělým příspěvkem do rozsáhlé rodiny úsporných a vysoce účinných kotlů, určených pro obnovitelná paliva.

Kotel, který se hodí opravdu do každé domácnosti

Díky uvedení nejnovějšího benjamínka od OPOP H4EKO-D 16kw si z nabídky kotlů vybere opravdu každý. Díky úspornému půdorysu a schválenému ekodesignu (umožňujícímu čerpání oblíbených Kotlíkových dotací) projdou ty nejmenší kotle i dveřmi o průměru 60 cm.

A navíc vás potěší i mnoha dalším vychytávkami:

  • jednoduchá regulace spalování, za niž vděčíme praktickému systému ovládání
  • optimální nastavení teploty díky ekvitermnímu řízení, využívající údaje o venkovní teplotě
  • primární přívod vzduchu vedený ze všech stran, takže zajišťuje ideální spalování
  • inovativně zabudovaný sekundární přívod vzduchu významně snižující velikost produkovaných emisí
  • odtahový ventilátor, jež se postará o ideální provoz kotle i při malé výšce komína

Těšit se můžete i na dlouhodobou životnost celého kotlového tělesa díky použití odolného 5 mm silného plechu. A pro větší pocit jistoty při opravdu tuhých zimách je možné kotel na dřevo H4EKO-D doplnit navíc elektrospirálou o výkonu 3 kW.

O přikládání se starat nemusíte

Nebaví vás každodenní výpravy do sklepa nebo sekání dřeva na přesně stejné kusy? Už to nebude třeba. Kotle na dřevo od OPOP disponují automatickým přikládáním a velkým zásobníkem. Obojí dohromady se postará o ničím nerušný přísun tepla do domácnosti, které si vaši přítomnost ve sklepě nevyžádá častěji, než 3-5x za týden. Poznejte moderní tvář vytápění dřevem se vším všudy!