Ostatní

Jak vypadá letošní moderní kuchyně?

Rozhodli jste se investovat do zbrusu nové kuchyně nebo jste se rozhodli koupit si vysněný rodinný domek, kde kuchyně chybí? Abyste byli s touto místností v domě celkově spokojení, je důležité, abyste se ohlíželi na aktuální módní trendy. I když s nimi nemusíte souznít a i když se pro ně nakonec nemusíte rozhodnout, přesto se vyplatí být v obraze. Mohou vám nabídnout trochu jiný pohled a mohou vám rozhodování dosti usnadnit.

Granitové dřezy jsou trendem

Jedním z aktuálních trendů jsou granitové dřezy. Mluvíme o nedílné části kuchyně, která se v porovnání s nerezovými alternativami daleko lépe udržuje. Tento typ kuchyňského pomocníka je složen z drcené žuly, patnácti procent pojiv a z pěti procent barviv.

Za zmínku stojí předně odolnost materiálu. Hravě snese i teploty, které se dotýkají až 250 stupňů Celsia. Navíc se krásně kombinují se stojánkovými bateriemi, jež jsou velmi praktickým prvkem kuchyňského koutu.

Nábytek bez úchytek

Pokud přemýšlíte nad tím, jak budou vypadat skřínky ve vaší kuchyni, vsaďte na verzi bez úchytek. I když se to zprvu zdá být jako nepraktické řešení, ve skutečnosti je to nadmíru stylová záležitost. Moderní trendy totiž diktují vnést do interiéru co nejvíce elegance a s nábytkovými úchytkami se elegance vnáší do místnosti jen velice těžko.

Jestliže se madel nebo knopek nemůžete vzdát, nabízí se zapuštěné alternativy. Ty nejdou na první pohled vidět a na praktičnosti kuchyně nijak neuberou.

Drobná spíž nesmí chybět

Pokud se díváte na návrhy budoucí kuchyně, možná si říkáte, kam dáte veškeré potraviny. To se musí všechno vejít do šuplíků? Ve skutečnosti dnes architekti počítají s takovými drobnými spížkami, jež zakomponují do kuchyňského koutu. Jedná se zpravidla o vysunovací skříň, která na první pohled nijak nevyčnívá.

Nemusíte se tedy obávat, na tuto praktickou část kuchyně moderní trendy nezapomínají.