Ostatní

Jak vybrat sprchovou vaničku

Rozhodli jste se pro sprchový kout do vaší nové koupelny a přemýšlíte nad sprchovou vaničkou? My vám dnes představíme výhody a možnosti výběru tohoto výrobku a třeba se rozhodnete už pro definitivní nákup.

Tvar vaničky

Tvar vaničky volíme vždy podle sprchové zástěny, kterou budeme mít v koupelně. Na trhu jsou čtvercové vaničky, obdélníkové vaničky, čtvrtkruhové a pětiúhelníkové sprchové vaničky. Vyrábějí se v různých šířkách a barevných úpravách.

Materiál

Zejména materiál je další důležitou součástí v rozhodování. Na trhu jsou k dostání vaničky z akrylátu, keramiky, litého mramoru a smaltu. Každý materiál má své výhody i nevýhody. Nejpoužívanější a nejoblíbenější je jednoznačně litý mramor, který se vyznačuje vysokou stabilitou, tlumením hluku a poskytnutím tepelné izolace.

Barva materiálu je většinou klasická bílá, ale u litého mramoru můžete u některých výrobců najít i odstín černého granitu, který vaší koupelně dodá nevšední vzhled.

Výhody

Výhoda použití vaničky je ta, že už z výroby má potřebný spád. Navíc při vstupu do sprchového koutu nestudí a některé modely mají dokonce hrubší povrch, takže se nemusíte bát uklouznutí.

Instalace

Pokud bydlíte v panelákovém bytě, budete muset nejspíš instalovat vaničku na nožičky a poté ji obezdít, nebo přikrýt čelním panelem.

V rodinném domě si můžete dovolit vaničku instalovat na podlahu a použít snížený sifon. Zajistíte tak mnohem lepší a komfortnější vstup i pro starší členy rodiny.

Krycí panel

Výběr krycího panelu není nikterak složitý. Při výběru je ale zapotřebí ujasnit si, jestli potřebujete použít pouze čelní krycí panel, nebo panel s dvěma strany ve tvaru L, případně U-panel s třemi strany.

Barva panelu je opět bílá, lze ale sehnat i provedení v aluchromu nebo v černé matné barvě.

Vhodný spád, tepelná izolace, možnost výběru barvy, to vše nabízí sprchová vanička. Už jste rozhodnuti, jestli budete instalovat sprchový kout na vaničku nebo na dlažbu?