Ostatní

Jak si zařídit bydlení, aby to u vás nevypadalo jako v cirkusu?

Kdo by nechtěl mít svůj domov útulný?! Ale mezi útulným a neosobním, přeplácaným a vkusným jsou poměrně tenké hranice. Čeho byste se měli vyvarovat a jak si bydlení zařídit, aby to u vás nevypadalo jako v cirkuse či skladišti nepotřebných věcí? Jak docílit příjemné atmosféry, která nebude prázdná a chladná? Omrkněte naše rady.

Útulně, ale prakticky

Doba, kdy se sbíraly různé sošky, figurky, vozily se z dovolených suvenýry, to už dnes není zrovna IN. Samozřejmě tím nechceme říci, ať na tyto dekorace zapomenete, ale všeho moc škodí. Množství polic na zdech či ve skříňkách naplněné zbytečnostmi pro vás znamená jediné – složitější a delší úklid. Věci, které nemusí být nutně vidět, schovejte do praktických proutěných košíků. Zejména v koupelně tyto stylové kousky oceníte. Totéž platí v případě kuchyně. Je sice pěkné mít po ruce všechny vařečky, naběračky, cedníky, kořenky apod., ale výsledek bude spíše negativní. Do obýváku zase vystavte jen to, co máte skutečně rádi a co dodá místnosti jedinečnou atmosféru. Vsaďte na doplňky s dominantním charakterem. Takové jsou např. dekorativní andílci, lucerny nebo větší svícny.

Přebytečné množství dekorací všude možně po bytě působí spíše jako jeden velký chaos a nepořádek. I když se k nim z velké části vážou vzpomínky a nechcete se jich zbavovat, ve finále vám jistě znesnadňují úklid a působí kýčovitě. Když už, vyberte jen to nej.

Každý pes jiná ves

Toto rčení jistě moc dobře znáte a v případě zařizování bydlení byste se jím měli řídit. Rozdílné kusy nábytku někdy nevadí a ve výsledku daný koncept vypadá zajímavě, přinejmenším by ale měly být ve stejném stylu. Totéž platí pro dekorace a doplňky. Kombinace různých materiálů nemusí být na škodu, ale vše je potřeba vybírat s citem.

Změna je život

Každá změna může být pozitivní a nové prostředí v rámci stejného interiéru vám vnese nový elán do života. Stačí opravdu málo a celková atmosféra bude působit zkrátka jinak. Vše je o barvách. K podzimu se nyní hodí tóny žluté, horčicové, bordó, hnědé, béžové, ale záleží samozřejmě na tom, co se líbí vám. Nyní je správný čas, než přijde sváteční období a vytáhnete vánoční dekorace. Takže vyměňte staré nádoby na květiny za nové plastové květináče v jiném odstínu, postavte si svíčku na stůl, položte na sedačku deku, převlečte polštářky. Vše v nové vámi zvolené barvě. Garantujeme, že vaše bydlení prokoukne.

Moderními odstíny jsou momentálně kombinace bílé, šedé, stříbrné, růžové a černé, jež působí velice elegantně.

Prosvětleno

Zcela jiný dojem budete mít z bydlení, které je tmavé a z interiéru, ze kterého srší světlo a zároveň teplo. To ale můžete kdykoliv ovlivnit volbou vhodného osvětlení. Přidejte do místností světelné prvky a dekorativní osvětlení. Momentálně to není pouze záležitostí Vánoc, ale celoročně lze prosvětlit váš domov řadou LED girland, řetězů apod. Ale pozor! Zde už je hranice mezi kýčem a vkusnou atmosférou velmi tenká. Vyberte nejlépe osvětlení v bílém tónu, kterým nemůžete šlápnout vedle. Položte jej jen tak na okenní parapet, na poličku, vložte do skleněného válce, lucerny či obmotejte kolem garnýže. Velice oblíbenou variantou jsou drátky se světelnými diodami, jež je možné pořídit i s časovačem. Těmito doladíte podzimní i jiná aranžmá.

Drátky s LED diodami jsou velice flexibilní dekorací, kterou využijete celoročně. Takhle třeba nyní na podzim.

Celkový dojem

Pokud chcete mít byt útulný, ale ne přeplácaný, zapomeňte na kalendáře na zdech, sušené květy ve vázách, plastové ubrusy, několik barev a výrazných vzorů najednou. Omrkněte e-shop www.harasim.info, jeden z nejširších nabídek dekorací na internetu, a vytvořte si útulné a praktické bydlení, které je hodno dnešní doby.