Ostatní

Jak nejrychleji prodat byt s hypotékou

Když si kupujete dům nebo byt a jste vázáni hypotékou, předpokládáte, že v něm budete nějakou dobu žít. Někdy se však stanou životní situace, kdy je vše jinak, než jste si plánovali. Lákavá pracovní nabídka, větší rodina, neúnosná finanční situace jsou jen některými důvody, proč se rozhodnete prodat svůj byt. Co vše obnáší prodej bytu s hypotékou?

Co se stane s vaší hypotékou, když prodáte svůj dům?

Když prodáváte, v ideálním případě byste měli mít dostatek vlastního kapitálu na splacení zůstatku úvěru, pokrytí nákladů na uzavření a dosažení zisku. Po uzavření finanční prostředky kupujícího nejprve zaplatí váš zbývající zůstatek úvěru a náklady na uzavření, poté vám bude vyplacen zbytek. Pokud prodáváte svůj dům relativně brzy po koupi, ověřte si u svého věřitele, zda se na váš úvěr nevztahuje pokuta za předčasné splacení.

Využijte služby Prodejbyt.cz

Jen málokterý kupec sáhne napoprvé po nemovitosti, která je zatížena hypotékou či dokonce exekucí. Šance, že takovou nemovitost prodáte rychle, a současně na prodeji neproděláte, je mizivá. Nestačí pouze sledovat vývoj ceny nemovitostí a podle toho se rozhodovat. Prodejbyt.cz se neřadí mezi realitní kanceláře, navzdory tomu může být efektivním pomocníkem při prodeji bytu s hypotékou nebo exekucí. Realitní poradci vám pouze „poradí“, jak vše zvládnout. Konečné rozhodnutí je však zcela na vás.

Výkup nemovitostí je další možností

Pokud se nechcete o nic starat, nebo si na tak složitý obchod netroufáte, což je celkem přirozené, je další možností výkup nemovitosti. Ušetřený čas kolem prodeje nemovitosti věnujte rodině nebo koníčkům. Prodejbyt.cz vyřídí vše spolehlivě za vás. Jejich dlouholetá činnost je důkazem, že patří mezi špičku ve svém oboru, tak proč si nedopřát to nejlepší od nejlepších.