Tipy & rady

Fotopast – chrání dům a monitoruje zvířata

Pro laiky jsou fotopasti jen malé krabičky, které toho však umí opravdu spoustu. Umí chránit dům nebo chalupu před zloději a jinými nenechavci, monitoruje pohyb okolo domu, takže máte přesně přehled o tom, co se děje za vaší nepřítomnosti.

Kromě toho umí monitorovat zvířata a jejich pohyb, takže milovníci zvířat tento kousek jistě velmi ocení. O co vlastně jde, když se hovoří o fotopasti? V poslední době se stávají hitem a jsou velmi oblíbené.

Co je to vlastně fotopast?

Ve skutečnosti jde o plně automatické digitální zařízení, které umí pořizovat denní i noční statické snímky nebo videa. Aktivuje se s pomocí čidla a to vždycky ve chvíli, když zaznamená nějaký ten pohyb, přesněji řečeno, když zaznamená zvíře nebo člověka, musí jít o tepelný pohyb, pád listu nechává fotopast chladnou. Je tedy skvělým pomocníkem pro mapování pohybu a výskytu zvířete na vaší zahradě nebo ve vašem okolí.

Kromě jiného také funguje jako pomocník pro zabezpečení vašeho majetku, ať už jde o dům, zahradu, chalupu či jiné objekty. Disponují SD kartou, kde se veškeré videa a fotografie automaticky ukládají a vy si je můžete kdykoliv prohlédnout. Novější modely umí také fotografie odeslat jako MMS na váš mobilní telefon nebo také na váš e-mail. Váš přehled, ať už o zvířatech nebo majetku, bude stoprocentní.

Čas i noční focení

Fotopasti disponují také funkci otisk razítka, což znamená, že na každém snímku se objeví datum a čas, kdy byla fotografie pořízená, což napomáhá lepšímu monitoringu, přesně víte, kdy byla pořízena. Ve dne tyto přístroje pořizují barevné fotografie, v noci naopak černobílé. Fotí však také velmi dobře i v noci, takže váš majetek či monitoring zvířat nebude ani v noci ohrožen. Některé typy jsou vybaveny neviditelným nočním bleskem, tedy i za úplné tmy se přísvit nerozsvítí a zloději nebo zvěř tak nebudou rušeni.