Ostatní

Inspirujte se severem

Skandinávie je země plná inspirace, pro zbytek světa představuje zcela unikátní styl bydlení, proto nás všechny stále okouzluje přírodními materiály, jednoduchou barevností a minimalistickými vzory. Pro skandinávské vzory jsou typické světlé pastelové barvy, které každý interiér prosvětlí, dodají mu vzdušnost a prostornost. Pokud chcete dosáhnout tohoto efektu, používejte ve vašem pokoji velká okna bez záclon, sklo a zrcadla. Naopak byste se měli vyhnout tmavým barvám, temným zákoutím a zbytečným přepážkám.

V pokoji zařízeném v severském stylu dominují dřevěné prvky a geometrické vzory, které se často objevují také na samolepicích i klasických tapetách. Vzorů a barevných provedení je celá řada. Chcete-li i vy zařídit váš pokoj v severském duchu, volte skandinávské tapety s jednoduchými vzory a barevnými odstíny bílé, šedé, béžové, pastelových barev či dekorů dřeva. V kombinaci s dřevěnými doplňky velmi dobře vypadají také tapety s industriálními nebo retro prvky. Jednoduché geometrické vzory skvěle doplní každý interiér, někde se hodí spíš drobnější vzory, jinde naopak sedí výraznější větší vzory.

Tapeta nemusí být pouze bílá nebo šedá, velmi dobře vypadají pastelové odstíny modré, růžové nebo žluté, které váš pokoj rázem rozjasní. Velký podíl na celkovém dojmu z místnosti mají také svítidla. Vedle tapet s dřevěnými motivy jsou velmi populární tapety s motivy kamenů nebo mramoru. Do moderního interiéru se nebojte zvolit tapety ve skandinávském stylu s výraznějšími vzory, které dodají pokoji přírodní rustikální nádech. Díky tomu se zde budete konečně skutečně cítit doma. Neváhejte a vybírejte i vy tapety se skandinávskými motivy. Využít je můžete nejen v obývacím pokoji, ale také v ložnici, studentském pokoji nebo v pracovně.