Ostatní

Dřevěná terasa a nejčastější chyby při její stavbě

Mít doma terasu je poměrně populární. A dřevěná terasa se i přes výhody WPC opět vrací do módy. Jaké chyby ale stavaři dělají při jejím budování?

Bez terasy by si dnes uměl představit život jen málokdo. Je to místo, které se perfektně hodí ke společenským radovánkám, ale stejně dobře poslouží i pro nedělní posezení. Dřevěná terasa je ale specifická stavba, jejíž kvalita se může snížit řadou chyb už během stavby. A na ty nejčastější se podíváme v dnešním článku.

Špatný materiál

Jestliže WPC terasa není to, co byste si představovali, musíte dbát na výběr dobrého materiálu. U dřeva totiž platí přímá úměra – tedy čím kvalitnější dřevo, tím déle terasa vydrží. Vyhýbejte se tedy materiálům jako je smrk nebo borovice. Raději sáhněte po tvrdších typech dřeva. Při špatném výběru byste totiž po několika letech zjistili, že hlavní část začíná hnít. Museli byste tak začít budovat odznova.

Nekvalitní podklad

Stejně důležitý jako samotné dřevo je i příprava podkladu. Dbejte na to, aby byl po celé ploše rovnoměrně rozložený. U materiálu jako je štěrk to zřejmě zabere trochu času. Pokud tedy chcete ušetřit čas, sáhněte po materiálech v tekutém skupenství (např. beton), případně práci přenechte na profesionálech (např. Biwood terasa).

Žádná údržba

Podmínkou pro dlouhou životnost dřevěné terasy je i dostatečná péče. Při dobré konstelaci hvězd vám dřevěná terasa vydrží dlouhou dobu i bez delších zásahů, ve většině případů ale budete muset přiložit ruku k dílu. Pokud tedy chcete, aby vypadala i po letech stále dobře. Terasu jednou až dvakrát do roka znovu natřete. Před nátěrem ji umyjte jarovou vodou. Odloupnuté nátěry šetrně odstraňte smirkovým papírem. Tuto proceduru opakujte nejlépe každé jaro a podzim.