Ostatní

Čtyři mýty, které se točí kolem klimatizací

Zvažujete koupi klimatizace? Pak se možná ptáte svých známých, kteří už vlastníky klimatizací jsou, jak jsou s klimatizacemi spokojení. I když se sice vyzdvihne fakt, že klimatizace dokážou zpříjemnit letní dny, neopomene se ani zmínit to, že klimatizace mají nemilý dopad na lidské zdraví. To je však jen mýtus, který koluje v hlavách lidí. Často se jen interpretuje to, co kdysi jedna bába povídala. Pravdou ale je, že klimatizace zdraví neškodí, stejně jako nejsou hlučné a nezvyšují vlhkost v interiérech.

Zbořme tedy nejčastější čtyři mýty, které se kolem klimatizací neustále točí.

Klimatizace jsou šíleně hlučné

Svět technologií se neustále posouvá a neustále se vyvíjí něco nového, co zatím ještě nikde nikdo nevyrobil. Nestojí se na jednom místě ani ve světě klimatizací, kde vznikají nové a nové modely, jež jsou tišší a tišší. Už tedy dávno není pravdou, že klimatizace jsou hlučné. Navíc mnohé klimatizace mají funkci quiet, při jejímž zapnutí začne klimatizace běžet na tichý chod.

Klimatizace zvyšuje vlhkost vzduchu

Špatně se vám dýchá díky šílené vlhkosti vzduchu? Na vině není klimatizace, právě naopak – klimatizace odvádí z interiérů vlhkost. Lidé si však myslí, že klimatizace vlhkost zvyšuje proto, že ji využívají hlavně v létě, kdy je vlhkost obecně velice vysoká. Klimatizace však pomáhá vlhkost optimalizovat, udržuje ji kolem padesáti procent.

Klimatizace škodí zdraví

Kdepak, kvalitní klimatizace zdraví naopak prospívají. Pokud si zakoupíte třeba kvalitní klimatizace od firmy Air-Klimont s kvalitním filtračním systémem, budete mít nejen zajištěnou optimální teplotu v místnostech, ale také bude vzduch vyčištěn od prachu, bakterií, pylu a jiných alergenů či nečistot.

Klimatizace způsobuje nemoci

Není to tak, za nemoci si lidé bohužel mohou sami, jelikož klimatizace dobře nenastaví. Obecně platí jedno pravidlo, a sice teploty venku a uvnitř by se neměly extrémně lišit. Povolený rozdíl je šest stupňů Celsia.