Ostatní

COMAX FALC – Ideální volba střešní krytiny

Střecha dělá dům – kromě ochrany objektu i jeho obyvatel před nepřízní stále extrémnějšího počasí tvoří korunu celé stavby. Právě plechová krytina dotváří po staletí architekturu těch nejprestižnějších staveb. Moderní technologie výroby i pokládky učinila plechové střešní krytiny cenově dostupnými široké veřejnosti. Krytina COMAX FALC je vyráběna lakováním hliníkové, nebo ocelové slitiny dokonale přizpůsobené použití i dalšímu zpracování. Laková vrstva poskytuje kovovému jádru duální korozní ochranu a zároveň umocňuje estetické vyznění střechy.

Díky vlastní lakovací lince Coil-Coating jsou střešní krytiny dostupné v nebývale široké paletě barev i povrchových úprav. Tato nabídka řádově předčí možnosti, které nabízejí veškeré tvrdé střešní krytiny.

Střešní krytina COMAX FALC navazuje na historií ověřené lištové i falcové krytí z tabulí. Řemeslně zpracovávaná krytina ve formě dlouhých a velmi dlouhých šárů (pásů) se hodí na všechny tvary šikmých střech, rovinných i organických tvarů nejmodernější architektury. Mimořádná těsnost spojení šárů umožňuje její použití od nejnižších spádů ( 4°) až po kolmé plochy fasád, kde se uplatní svým jednotící m vzhledem, nebo naopak vyzdvihne a zdůrazní vstupní portál, či jiný architektonický detail. Krytinové šáry COMAX FALC jsou určeny nejen k ručnímu, ale i strojnímu krytí, což zefektivňuje její použití na velkých střešních plochách. Skryté nepřímé kotvení přispívá k těsnosti i estetice plechové střechy. Na rozdíl od patinujících kovových materiálů , které se také používají, je COMAX FALC k dispozici okamžitě v optimálním optickém výrazu. Comax FALC nezbarvuje fasády a chodníky vyplavovanými ionty a solemi jako patinující materiály a je proto mimořádně vhodný pro připojení na systémy sběru dešťové vody pro jakékoliv použití.

V neposlední řadě musíme zmínit lehkost krytiny COMAX FALC, která se kladně projeví nejen při dopravě a pokládce, ale snížením zatížení stavby, po celou dobu své dlouhé životnosti. Krytina s jádrem z hliníkové slitiny je obzvláště vhodná i na stavby monumentální s projektovanou  životností přesahující století. Střechy COMAX poskytují na tuto krytinu nejdelší záruku až 65 let.

Nabídka dalších druhů

Sortiment Českého výrobce střešních krytin COMAX® zahrnuje také praktické velkoformátové plechové krytiny pro rovinné tvary střech. Kromě inovovaného COMAX ALUKRYT® jsou to, COMAX TAŠKA MAXI, COMAX KLIK, Comax VLNKA a Trapézové plechy COMAX® . Všechny systémy krytin COMAX jsou dodávány včetně montážního materiálu a střešních doplňků. U všech druhů těchto krytin je doložena kvalita materiálu příslušnými atesty a výrobní proces je řízen certifikací ISO a OHSAS.