Interiér Tipy & rady

Mytí oken nemusí být noční můra – víme, jak na to!

Mytí oken není zrovna vaše oblíbená činnost a snažíte se jí vyhýbat, jak to jen jde. Myjete okna jen dvakrát ročně a i tak to odkládáte. Zítra, určitě zítra, říkáte si, ale ono pak prší, což vám vaše úsilí překazí. Při mytí oken trávíte obvykle celý den, protože umýt je k dokonalosti není žádná legrace. A večer jste unavení a bolí vás celé tělo. Jde to i jinak? Máme pro vás pár tipů a rad, se kterými bude mytí oken snazší a jednodušší!

Správné počasí

Pro čištění oken je nutno vybírat správné počasí. Obecně se nedoporučuje mytí oken v mrazu, protože si můžete přivodit nachlazení či angínu. A co víc, špína je přimrzlá a mytí vás stojí mnohem víc energie, než na jaře. Pozor, ideální není ani horko a přímé slunce. Voda a přípravky, které k mytí využíváte, rychle schnou a vznikají tak šmouhy, které je těžší odstranit.

TIP: Podívejte se na ověřené dřevostavby od tradiční společnosti

Prostor okolo a správné pomůcky

Nejlepší je odklidit všechny propriety, které máte na parapetu a v jeho okolí. Bude se vám tak lépe umývat okna. Zároveň si k ruce nachystejte vše, co budete potřebovat. Nebudete se tak zdržovat věčným odbíháním do koupelny pro věci, které potřebujete.

Žaluzie jako první

Před samotným mytím oken se věnujte žaluziím. Tam se totiž drží spousta špíny a prachu a je nutno začít právě jimi. Jinak se budete s prachem a nečistotami potýkat neustále. Na žaluzie můžete použít ruční vysavač, což je nejjednodušší způsob. Jinak postupujte lamelu po lamele.

Správné přípravky

Pozor na vodu, ta nesmí být moc horká, ale ani moc studená. Profesionální uklízeči doporučují vodu okolo 30 stupňů. Na mytí oken se doporučují také správné čisticí prostředky. Nejlepší jsou ty, které obsahují alkohol, protože se rychle odpařují. Můžete využít také babské rady, které pomáhají.