Ostatní

Chcete koupit nebo prodat nemovitost?

Přestože ceny bytů jsou v současné době vysoké, zájem o bydlení neklesá. Na stránkách realitních kanceláří či z velkého počtu inzerátů v tisku či na veřejných plochách se o tom můžete denně přesvědčovat. Novinkou v inzertních službách je internetový server ProdejHNED.cz. Nabízí své služby všem zájemcům o koupi nebo pronájem bytu, domu, rekreační chaty či pozemku, stejně tak zde může kdokoliv nabízet nejrůznější reality k prodeji. Velkou výhodou tohoto serveru je, že svou nabídku nebo naopak požadavek je možné v sekci Reality inzerovat zdarma.

Jak se v nabídkách orientovat

Server ProdejHNED funguje naprosto stejně, jako kdybyste nabízeli nebo naopak hledali určité ošacení, boty, sportovní potřeby, pejska nebo kočku do domácnosti. To znamená, že zde můžete nabídnout i prodej svého bytu, chaty či domu, nebo naopak v nabídkách hledat pro sebe vhodnou nemovitost. Postup je jednoduchý, začnete otevřením serveru a poté kliknete na kategorii Reality. Zde uvedete své základní požadavky, jako je město či v jakém okruhu v kilometrech kolem daného města si představujete své nové bydlení a nakonec uvedete svou představu o ceně. Stejně tak budete postupovat, když budete mít zájem o dům, byt, chalupu, garáž, pozemek nebo jinou nemovitost. Rovněž můžete takto hledat i výhodný pronájem. Na stránkách ProdejHNED ovšem najdete i kancelářské prostory, výrobní haly, mobilní domy, restaurace a penziony, pozemky či zahrady.

Co se z inzerátů můžete dozvědět?

Tak například v kategorii byty na prodej si z detailního popisu každého bytu můžete udělat reálnou představu o podobě bytu. Dozvíte se přesnou adresu, polohu bytu v domě i jeho velikost. Také se dozvíte další potřebné informace, a to zda je daný byt v osobním vlastnictví, v jakém je stavu, zda vyžaduje rekonstrukci nebo je kompletně vybaven. Další informace se týkají stáří domu, zda je zateplen, jak vypadá střešní krytina, zda má dům výtah a bezbariérový vstup. Dočtete se také, jak je dům vytápěn, jak je situován v ulici, jaká je v okolí občanská vybavenost a nechybí ani údaje o ceně. V tomto případě je užitečnou informací, jaká cena je v této lokalitě obvyklá a za jakou cenu chce byt prodat jeho současný vlastník.