Ostatní

Potřebujete notebook pro studenta?

Současní studenti, především ti vysokoškolští, se bez notebooku neobejdou. Oproti počítači nabízí celou řadu výhod. Mezi ty nejdůležitější patří přenosnost a s ní související snadnější oprava notebooku, kterou nabízí rgservice, mezi jehož služby patří, kromě jiného i rychlá a kvalitní výměna LCD. Mezi další výhody, které notebook studentům nabízí, je nízká hmotnost a možnost používání bez krátkodobého zapojení do sítě.

Pokud i vy máte nějakého doma, nebo vaše dítko bylo na vysokou školu přijato a přemýšlíte nad tím, zda má potřebné vybavení nebo na co se při výběru nového notebooku zaměřit, přinášíme několik užitečných rad.

Baterie a výdrž

Některé posluchárny nemají zásuvky nebo je jich pouze malé množství, proto se nedostane na všechny studenty. Je tedy potřeba, aby notebook měl kvalitní baterii, která jej udrží v provozu alespoň po dobu 3-4 hodin. Úsporné notebooky nabízejí výdrž i delší. Mějte na paměti, že výdrž baterie se postupem času snižuje. Výdrž se dá prodloužit pomocí powerbanky.

Hmotnost

Vzhledem k tomu, že studenti se velmi často přemísťují a to nejen mezi posluchárnami jedné budovy, ale také mezi budovami, je potřeba, aby notebook měl co nejmenší hmotnost. Notebooky s větší hmotností jsou nezdravá zátěž pro záda a navíc zaberou i více místa. Ideální váha je kolem dvou kilogramů.

Odolnost

Jak již bylo výše řečeno, studenti notebooky často přenášejí, je tedy potřeba vybírat odolnější modely s kovovou konstrukcí či konstrukcí z odolného plastu. Také je vhodné, aby povrch měl protiskluzovou úpravu. Notebook ochráníte i pomocí pevného obalu.

Výkon

Při výběru notebooku hraje i jeho výkon velmi podstatnou úlohu. Levnější model zvládnout klasické kancelářské programy a možnost práce na internetu. Pokud však je notebook určený pro studenty informatiky či nějakého druhu designu se speciálními grafickými programy, je potřeba takový model, který zvládne i náročnější operace.