Ostatní

5 věcí, které jsou na stěhování nejsložitější

Stěhování v Praze není lehké. Nemusí být ale ani složitou záležitostí. Záleží, jak moc času mu jste ochotni věnovat. Jakých 5 věcí je na změně bytu nejtěžší?

Stěhování nábytku

Zajistit si stěhování nábytku je základní součást každé změny bydlení. S pomocí profesionálů si nemusíte lámat hlavu s tím, jak nábytek ponesete úzkou chodbou, nebo jak jej poskládáte do auta. Firma to vše zajistí za vás.

Vše zdárně ukončit

Při stěhování je potřeba také ukončit platné smlouvy. Nájemní smlouvu musíte vypovědět s dostatečným předstihem. Stejně tak potřebujete informovat svého dodejce elektřiny, plynu a topení. Už jste si zajistili ukončení smlouvy u kabelovky nebo internetu?

Úřední adresa

Máte na své současné adrese také trvalé bydliště? Budete si muset obejít několik institucí, abyste si ji změnili. Kromě své zdravotní pojišťovny a úřadu to bude také například odbor dopravy, kde budete měnit své údaje na řidičském průkazu. Nezapomeňte se odhlásit z bydliště a z povinnosti platit v tomto místě poplatky, mimo jiné za popelnice.

Zabalit si včas

Jak se přibližuje termín stěhování, začíná být pomalu jasné, že byste si měli začít třídit všechny své osobní věci. Najednou zjistíte, jak velkou porci času vám to zabere. Když si denně po dobu jednoho měsíce budete balit, máte vše v pohodě a stíháte. Protřiďte si oblečení i osobní věci a prodejte nebo darujte ty, které téměř nepoužíváte. Do nového bytu tak vykročíte s lehkostí a pohodou.

Udržet nervy na uzdě

Stěhování rozhodně není lehkou záležitostí ani co se emocí týče. Když si na vše necháte dostatek času, většinou se vám turbulence budou vyhýbat. I tak se ale může stát, že se ocitnete v časové tísni. V tom případě raději požádejte blízké o hlídání dětí, nebo o pomoc s balením předmětů.

Zařiďte si stěhovací firmu s dostatečným předstihem a vytvořte si seznam úkonů, který budete postupně odškrtávat.