Ostatní

Vyplatí se vůbec šetřit na stavbě domu? Ano i ne

Postavit dům v dnešní době stojí spoustu peněz. Není se tedy čemu divit, že spousta lidí chce ušetřit už na samotném začátku. Vyplatí se to ale vůbec?

Stavba domu za poslední roky výrazně podražila. Pro většinu lidí to znamená se na desítky let zadlužit a celkově se omezit – tím pádem i šetřit na samotné stavbě. Vyplatí se to tedy vůbec?

Kde se dá ušetřit

Chápeme to. Postavit dům stojí miliony. Kdo ovšem opravdu touží po vlastním bydlení, najde cestu i přes napnutý rozpočet. Jednou z možností je ušetřit co nejvíce peněz na samotné stavbě. Toho můžete docílit hned několika způsoby. Třeba stavbou svépomocí. Neplatíte za práci, ale na druhou stranu do její realizace musíte vložit spoustu svého času.

Další možností jsou pak úspory na projektu. Bez něj se neobejdete. Potřebujete ho, jinak vám úřady stavbu vůbec nepovolí. Důležitější roli však hraje při samotné realizaci. Právě podle něj se totiž budete řídit. Úspory se proto propíšou přímo do něj, a to ve formě materiálů, velikosti jednotlivých pokojů a spousty dalších náležitostí.

Má tedy smysl šetřit?

Vyplatí se to vůbec? To záleží na situaci. Jestliže budete mít k ruce kvalitního architekta, který vaše zdroje využije na maximum, pak nemá smysl váhat. Jenže u některých projektů může nastat při vysokých úsporách spousta problémů. Mezi ně patří především celkové nepohodlí spojené například se špatným zateplením. Zavírejte před tím oči jak chcete. Jednou stejně přijde den, kdy se tomuto problému budete muset postavit čelem. A to samé platí i o celé řadě dalších případů.

My máme lepší řešení. Podívejte se na Dumonline.cz, kde najdete nabídku kvalitních domů na klíč. Koupí některého z hotových řešení navíc ušetříte spoustu peněz, které by vás jinak projekt dřevostavby, projekt patrové dřevostavby, bungalovu a dalších nemovitostí stál. To ovšem neznamená, že dostanete cár papíru a nebudete si jej moci přizpůsobit. Právě naopak. Ve spolupráci s architektem si vybraný projekt upravíte podle představ. Chcete větší pokoje, nebo trošku jinou kuchyň? Stačí říct!