Ostatní

Vaříme na dovolené aneb vybíráme přenosné plotýnky

Kempování, chataření a chalupaření je aktuálně v kurzu víc než kdy jindy. Nejkovanější trempové si sice vystačí s kotlíkem a ohništěm, ale lidé vyžadující určitou míru komfortu spíše zvolí mobilní vařič nebo plotýnku. V takovém případě nastává otázka, jaký typ zvolit. Indukci, klasickou litinovou plotýnku nebo luxusní mobilní multifunkční troubu? Přinášíme vám několik tipů, abychom vám pomohli s rozhodováním.

Litinová plotýnka jako základ

Klasický litinový dvouvařič je generacemi osvědčený přístroj, který je lehký, snadno se převáží a dělá přesně to, co má. Zvolíte-li Concept VE3015, pak můžete vařit okamžitě po vybalení a ani nemusíte studovat návod. Plotýnka o průměru 185 mm nabízí plynulou pětistupňovou regulaci výkonu. O tom, že je vařič právě v provozu, informuje červená kontrolka. Říká se, že v jednoduchosti je síla, a právě toto pořekadlo platí pro tento vařič. Vyšší spotřebu pak kompenzuje nízká pořizovací cena.

Indukční vařiče pro lepší komfort

Komfortnější obdobu litinových plotýnek představují indukční vařiče. Jejich povrch je po vaření rychle chladný, a tak jde o bezpečnější variantu v případě, když cestujete s dětmi. Praktický a snadno přenosný dvou plotýnkový vařič Heller IKF-D 31 S se sklokeramickým povrchem automaticky detekuje hrnce nebo pánve a během vaření přenáší rovnoměrně teplo na dno nádoby, což vaření urychluje. Výhodou je také volba požadované teploty v rozmezí 60 až 240 °C. Další benefit představuje praktický časovač do 180 minut. „Nevýhodou“ je nutnost nádobí vhodného pro indukční ohřev.

Vystačíte-li si s jednou zónou pro vaření, pak je ideálním pomocníkem Sencor SCP3201GY, který opět disponuje volbou teploty od 60 do 240 stupňů a časovačem na 180 minut. Jedna plotýnka šetří místo, přičemž poskytuje veškeré pohodlí pro přípravu teplého jídla. Se svou nízkou spotřebou se může hodit i jako vhodná alternativa k plynovým sporákům do karavanu.

Luxus doma, na chalupě i v penzionu

Pokud je vám vaření málo, přibalte k vařiči multifunkční elektrickou troubu Sogo SS-10465, kterou mimochodem oceníte i v domácnosti. Využít se dá jako pečicí trouba, horkovzdušná fritéza, a dokonce i jako sušička ovoce. Osm před nastavitelných programů můžete jednoduše volit pomocí dotykového LCD displeje, který při běhu spotřebiče přehledně zobrazuje, kolik času zbývá do konce vaření.

Teplotu lze nastavovat v rozmezí 65 až 200 °C. Samozřejmostí je časovač s funkcí automatického vypínání, který je při sušení možný nastavit až na 24 hodin. Zdravé a chutné jídlo si tak snadno připravíte, ať už budete kdekoliv, kde je k dispozici elektřina. Trouba s výškou 36 cm, hloubkou 32 cm a kapacitou 10 litrů nezabere mezi zavadly zbytečně moc místa. Vzhledem ke své nízké váze je i snadno přenosná a labužníkům otevírá nové možnosti i na dovolené.

Kam pro ně?

Pokud chcete získat podrobnější údaje a nebo si chcete nechat doporučit další typy vařičů a plotýnek, podívejte se na e-shop Electro World. Všechny vaše objednávky vám Electro World připraví k odběru na 40 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2–3 dnů od objednávky. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a zakoupené zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat zpět poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat.

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé lze vybrané zboží nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé dostanete za každou transakci procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, o tom svědčí přes půl milionu zákazníků.