Ostatní

Udělejte svoji elektroinstalaci přehlednou díky profesionálním krabicím pod omítku

Jedná se o komponent elektroinstalace, který není ani nijak významný svojí aktivní funkcí, a už vůbec není vidět. Jeho používání je ale víceméně základem normy opravdu přehledné a kvalitní elektroinstalace, a zároveň je jednou z nejlepších metod, jak můžete kvalitně svoji elektroinstalaci organizovat.

Jednotlivé krabice pod omítku mohou mít různé vlastnosti, podle kterých se hodí na konkrétní účely. Jiné jsou potom spíše univerzálního charakteru. Krátké seznámení s tím, proč jsou tak důležité, si společně s námi zažijete v dnešním článku.

Základní krabice využijete téměř kdekoliv

Opravdu základní krabice pod omítku je výborná v tom, že ji můžete využít na většině míst v elektroinstalaci. Můžete ji použít jako předělové místo, jakousi křižovatku, nebo dokonce i jako koncový bod pod zásuvky nebo spínače. Na tato místa se mimochodem klasické krabice také dostávají opravdu nejčastěji. Výhodu mají v tom, že mají minimální počet vstupů. Počítá se tak především s tím, že budou právě na konci některé větve.

Zorganizujte si dělení na jednotlivé větve

jednou z věcí, které mohou udělat opravdu spoustu neplech je, pokud nemáte dobře zmapované vedení jednotlivých větví a uzlů v rámci domácí elektroinstalace. Mimo samotných větví se vyplácí dobře vědět, kde máte uloženy i uzly jako takové. S tím vám dovede pomoci rozvodná krabice pod omítku, která je počtem vstupů a výstup naprosto dokonale uzpůsobená k tomu, aby dokázala vytvořit kvalitní síť. Další výhodou je, že podobné prvky většinou lze promítnout na povrch. Díky tomu tak budete vždy přesně vědět, na jakém místě v domácnosti se uzel elektroinstalace přesně nachází.

Levné, a přesto nepostradatelné komponenty

Výhodou je, že naprostá většina základních druhů krabic je velice levná. Pořizovací cena se pohybuje v řádu korun a desítek korun, přičemž na běžné elektroinstalace není potřeba velkého množství komponentů. Jednotlivé elektroinstalační krabice ale můžeme dělit podle celé řady specifických vlastností od materiálů, pro který jsou určeny, až po jejich specifickou pozici v síti.