Ostatní

Sežeňte si pěkné bydlení v Praze

Situace na trhu s nemovitostmi je v posledních letech horší a horší. K naší smůle se dělá jen velmi málo kroků k tomu, aby bylo soukromé bydlení opět dostupné pro větší množství občanů. Zvláště v Praze je tato situace naprosto alarmující, protože sehnat zde cenově přijatelný byt ke koupi je skoro nemožné.

Jaké je tedy řešení?

Velmi praktickým řešením jsou bytové rezidence. Jednoduše se postaví velký dům obsahující několik bytů v několika patrech, které se následně rozprodávají soukromým majitelům za vcelku přijatelné ceny. Výhodou těchto rezidencí jsou tedy relativně nízké pořizovací náklady, všechny byty jsou nově postavené, takže se nemusíte obávat skrytých vad a také atraktivní lokace. Bytové rezidence jsou tedy ideálním řešením například pro mladé rodiny hledající soukromé bydlení.

Nezáleží na tom, jak velký byt chcete

Pokud se tedy podíváte na nejrůznější internetové portály obsahující téma prodejů bytů v Praze, pravděpodobně nenarazíte na byt, který by se vám až tak líbil. Mnoho z nich bude příliš malých, nebo starých a většina z nich bude mimo vaše cenové možnosti. Zkuste se proto zaměřit na bytové rezidence, ve kterých seženete jak jednopokojové, tak i vícepokojové byty, mnohé i s novým vybavením.

Spokojíte se pouze s pronájmem?

Existují i tací, kterým nevadí žít v pronájmu, takže tento druh bydlení cíleně vyhledávají. Najít však pronájem garsonky v Praze není vůbec snadné, protože je o ně možná větší zájem než o klasické byty.

Pokud však strávíte nějaký čas hledáním, narazíte na to, že některé bytové rezidence mimo prodejů bytů nabízejí i pronájem. Vaše jednání však musí být v tomto případě bleskové, protože dobré nabídky velmi rychle mizí.

Pokud tedy sháníte bydlení v Praze, musíte se obrnit trpělivostí a doufat, že se nějaká dostupná nabídka objeví.