Ostatní

Robotické sekačky vyhrávají před manuálními. Jaké jsou jejich výhody?

Bylo pro vás letos sekání trávníku opět noční můrou? Chcete se této činnosti příští rok jednoznačně vyhnout? Aby však trávník nijak nestrádal, vyplatí se investovat do robotické sekačky, která na plné čáře vyhrává před těmi manuálními. Tedy ukazuje to alespoň poslední průzkum. V praxi se však benzínové sekačky stále setkávají s fanoušky. A ostatně ani zahradní traktory nejsou k zahození, zejména pokud máte zahradu obrovskou nebo vlastníte i méně udržovaný pozemek. Na tyto případy jsou robotické sekačky bohužel krátké.

V každém případě pokud je vaše zahrada tradičních rozměrů a rozpíná se kolem vašeho domu, velké zahradní sekačky nejsou zapotřebí a robotické alternativy přichází na scénu. Díky čemu si je zamilujete prakticky okamžitě?

Samostatnost a tichost

Stejně jako vysávání lze přenechat na robotických společnících, sekání trávy se taky můžete vyhnout. Robotické sekačky jsou totiž plně samostatné a tiché, což jim hraje do karet a což jsou ty hlavní důvody, proč o ně zájem tak roste. Ocení je dokonce i sousedé, kteří si možná v minulosti stěžovali na rachot původního sekacího parťáka.

Majitelé zahrad také oceňují funkci mulčování. Díky této funkci se do půdy vrací vlhkost a živiny a rázem odpadá starost o to, co budete dělat s posekanou trávou.

Odolávají i nepřízním počasí

Mnozí se ptají, co s robotickými sekačkami udělá například počasí. Nezničí je mokrá tráva nebo to, když na ně zaprší? I když by to bylo logické, přesně na tuto situaci výrobci pamatovali. A snažili se robotické sekačky vytvořit takové, aby zdatně odolávaly rozmarům počasí. Nezastraší je tedy ani déšť, ani sluníčko.

Zároveň tím ale musíme vyhnat z hlavy jednu domněnku, a sice že robotické sekačky jsou vodotěsné. To bohužel nejsou. Jsou sice odolné, ale do jisté míry. Proto s nimi raději nehazardujte a nenechávejte je fungovat uprostřed neutuchající průtrže mračen.