Ostatní

Pro příjemný interiér v zimě i v létě

Když se člověk stěhuje do nového, ať už je to dům, nebo byt, na tom nezáleží, má obvykle velké plány, co všechno chce změnit. Pokud máte rozsáhlejší úmysly na změnu, je dobré začít předtím, než se nastěhujete, je to v mnoha ohledech jednodušší. Chtěli jste třeba přebudovat celé jádro bytu? Zbavit se umakartu a vyzdít ho? Možná na to nakonec nezbudou peníze, ale nezoufejte, protože i s původními dispozicemi lze kouzlit. Možná tedy nepřesunete toaletu, ani nevyměníte vanu za sprchový kout, můžete si ale prostor vaší koupelny zpříjemnit jiným způsobem.

Koupelna jako nová

Vyzkoušejte některou z široké nabídky tapet a samolepicích fólií. V koupelně skvěle vypadají 3D obkladové panely. Můžete vybírat z mnoha různých typů a dekorů. Často se v koupelně využívají obkladové panely s mozaikovými vzory, které můžete vybírat v mnoha různých barevných provedeních. Pokud máte raději přírodní materiály, můžete si pořídit stěnové obklady v dekoru štípaného kamene či dřeva. Vaši koupelnu promění stěnové obklady k nepoznání. Přitom jejich aplikaci zvládnete sami levou zadní, jsou to totiž samolepky. Stačí připravit podklad tak, aby byl čistý, suchý a rovný, a můžete se do toho pustit. Jednoduše odstraníte podkladovou vrstvu a lepíte na stěnu jednotlivé dílce mozaiky či jiného druhu obkladu. Jde to skoro samo, jde jen o to trefovat se samolepkou těsně vedle předchozích dílů.

Líbí se vám dekor portugalských kachliček? Nezoufejte, že v umakartové koupelně nemůžete použít klasické obklady, použijte speciální tapetu. Jde o samolepicí PVC tapetu s laminací, která je odolná proti vodě a je úžasně barevná. Za pár okamžiků tak budete mít v koupelně zcela novou atmosféru. Máte byt orientovaný na jih a už vás unavuje v létě to příšerné vedro? Vyzkoušejte speciální protisluneční okenní fólie, které odráží sluneční záření a nepropouští tepelné záření.