Ostatní

Potřebuji rychlý internet

Internet se stává nedílnou součástí většiny domácností. Který typ je vhodnou volbou? Může to být třeba DSL.

Internet na doma

DSL je druh internetu, který umožňuje stahování dat, práci z domova i hraní počítačových her. Lze jej využívat i pro vzdělávání na dálku. Jedná se o neomezené kabelové připojení se stabilním signálem.Nemá na něj vliv ani špatné počasí, bouřka a velký vítr. Samozřejmostí pak je ochrana vašich soukromých dat. Pro připojení postačí modem, jež díky Wifi zajistí signál po bytě či domě.

Na kvalitu DSL internet má vliv vzdálenost ústředny a kabelová infrastruktura. Mezi nejčastější varianty se řadí ADSL a VDSL.

Varianta ADSL nabízí vyšší rychlost stahování dat a je přijatelnější pro většinu uživatelů.

Varianta VDSL představuje technologicky vyspělejší způsob s rychlejším připojením a je vhodnější pro ty, kdo potřebují data více odesílat.

Chcete zjistit rychlost vašeho stávajícího připojení?

Měření rychlosti internetu nabízí společnost PŘIPOJTO.CZ. Naleznete zde také srovnání nabídek různých poskytovatelů internetových služeb.

Pokud chcete zjisti, zda rychlost vašeho internetu je opravdu taková, kterou vám zaručuje váš poskytovatel, zavítejte na stránky pripojto.cz. Postačí kliknout na tlačítko „Spustit měření“ a během chvíle máte svoji rychlost ověřenou. Aby byl výsledek co nejvíce přesný, je potřeba zavřít všechna ostatní otevřená okna, nic nestahovat ani nenahrávat. Jednotkou rychlosti je mb/s – udává tak objem informací, které jsou přenášeny za jednotku času. Čím je hodnota vyšší, tím je internetové připojení rychlejší. Důležitým ukazatelem je také Ping. Jedná se o čas, který je potřebný pro spojení mezi serverem poskytovatele a počítačem. Tady je naopak potřeba hodnota nižší. Pokud se jedná o vyšší hodnoty, stránky se déle načítají. Běžnou hodnotou je 20 ms.