Inspirace Interiér Zajímavosti

Minimalismus – jak jej dostat do interiéru?

Milujete minimalismus? Na co mnoho kusů nábytku, který možná ani nevyužijete. Nic zdobeného, žádné další zbytečnosti a podobně, to vše jsou pro vás jen a pouze lapače prachu, které vám za žádnou cenu nesmí přes práh bytu? V jednoduchosti je krása a přesně toto chcete praktikovat také ve svém interiéru? Pak vsaďte právě na minimalismus!

Minimum věcí

Člověk je často zavalen věcmi, které nepotřebuje. Minimalismus se dá praktikovat všude, na oblékání, na váš život, vaření nebo právě také na vaší domácnost. Různé sošky, dečky, svíčičky, figurky a podobně musí pryč. Máte v interiéru něco, co roky nepoužíváte? Pak to nemilosrdně vyhoďte! Na co žít s věcmi, které jsou vám k ničemu?

Prostor, který se vyplatí

Minimalismus vsází na prostor a i díky tomu je důležité svůj dům či byt uspořádat. Nemusíte všechny věci v bytě nutně vyhodit, to určitě ne, jen je správně roztřiďte a najděte úložný prostor, kde nebudou tolik na očích. Může to být například botník, který bude pod postelí a nikomu nebude vadit, že těch bot máte nějak moc, protože zabírají dvě poličky v botníku.

Správné barvy

Minimalismus to je elegantní design, funkčnost a čisté linie. Právě proto je tolik důležitý výběr barev, který pomůže oživit interiér a dodá mu čistý vzhled. Zvolte přírodní materiály nebo bílou barvu, to je sázka na jistotu. Barevný celek oživíte obrazem, kobercem nebo doplňky.

Dekorace povoleny

Jestliže už v minimalismu budete něco vystavovat, pak se nad tím opravdu pořádně zamyslete. Zpravidla to bývá totiž jedna věc a vybrat musíte takovou, která by vynikla a celý interiér doladila a oživila. Sáhnout můžete například po váze, která však nebude mít jen praktickou funkci, ale bude, za dekorace, dominovat celému interiéru.

Rostliny

Spolu s neutrálními tóny skvěle ladí rostliny. Pro milovníky minimalismu jsou právě květiny a vůbec rostliny skvělou dekorací. Jaké květináče? Ideálně bílé!