Ostatní

Podzimní výzdoba bytu: Dýně a další tipy

Letos nám babí léto prodlužuje slunečné dny a my si tak můžeme vychutnávat hřejivé paprsky o chvíli déle. S podzimem se však pojí také pochmurné počasí, kdy by člověk ani svého psa pomalu ven nevyhnal. Denní světlo ubývá a možná vás právě zmáhá i větší únava. Vše je se vším spojené, a proto je nejlepší prevence v podobě pořádné dávky vitamínů, zdravého pohybu a správně zvolené výzdoby, která ve vás probudí příjemný smyslový zážitek. A právě o tom, jak si udělat doma podzimní atmosféru, bude dnes řeč. Je to důležitější než se na první pohled může zdát. Pokud domů přijdete po celém dni v práci zničeni, pro vaši psychiku je podstatné cítit se doma tak, abyste dokázali relaxovat a nabít se energií na další den.

Dýně všude kam se podíváš

Nejoblíbenější zelenina od začátku září až do prvních ranních mrazíků. Jejich sezóna je v plné parádě a nesmí chybět ani u vás doma. Nejenže skvělé chutnají a vykouzlíte z nich mnoho skvělých pokrmů, ale jsou také nádhernou dekorací. Na výběr máte spoustu druhů a nejlepší je kombinovat 2 až 3 společně.

31. října se slaví Halloween. Ze západních zemí se nadšení z tohoto svátku přesouvá i k nám. Minimálně vydlabávání dýní patří mezi oblíbené aktivity s dětmi. Svítící dekorace z dýní vypadá na verandě, na stole, či za okny velmi působivě a je snadné si je vyrobit. Jenže dýní není nikdy dost. Proto vsaďte i na keramické dýně, které se nekazí a vydrží vám i na další sezóny. Dají se koupit keramické dýně na svíčky, malé, velké, anebo umělé dýně na drátku vhodné na zápich, či ozdobu věnců a jiných dekorací.

Ozdoby ležící volně v přírodě

Výroba podzimní dekorace je velice jednoduchá a nemusíte za ni platit skoro ani korunu. Stačí vyrazit na procházku do lesa a nasbírat vše, co vás trnkne do nosu. Barevné listí, kaštany, žaludy, šišky a větvička od břízy. Pak už vám bude stačit jen tavná pistole, provázek a můžete se pustit do práce. Na horách najdete jistě i houby nebo po cestě můžete narazit na roztomilého ježka. Jedlé hřiby klidně nasbírejte a udělejte si z nich například smaženici. Ježečka obdivujte z povzdálí a nechte ho v klidu odpočívat. Nicméně právě houby a ježek bezesporu k podzimu také patří. Naštěstí si je můžete koupit v podobě zápichu do květináče, či jako keramickou ozdobu. Pokud si takové dekorace přejete, podívejte se do velkoobchodu Harasim www.harasim.info. Specializují se na bytové a venkovní dekorace všeho druhu. Jistě si vyberete.