Ostatní

Podzim je jako stvořený pro úpravu vašeho bytu. Najděte v něm nové úložné prostory

Kuchyně, obývací pokoj a pracovní kout v jediné místnosti je trend doby nedávno minulé. Bohužel v tomto stylu má většina z nás zařízeno bydlení, ve kterém je úložných prostor opravdu jen pomálu. Kde je ale najít, když potřebujete uložit sezónní oblečení, obuv, kuchyňské vybavení anebo třeba bytový textil?

Příjemné bydlení bez boje o místo

Každý, kdo se někdy přestěhoval z menšího bytu do většího, může potvrdit, že úložných prostorů je neustále nedostatek i ve velkém domě. Myslete na ně ideálně již při zařizování svého bydlení a jděte na to chytře. Pokud jste s úložnými prostory při vymýšlení prvního konceptu vašeho většího bytu tak nějak nepočítali, nikdy není pozdě je do něho dodatečně zakomponovat. Nedělejte ale zásadní chybu, nechtějte v touze po soukromí zmenšit již tak malé prostory. Děje se tak obvykle oddělením na ještě menší celky. Do menších bytů volte pro rozčlenění prostoru ideálně skleněné příčky, vzdušné textilie anebo zatahovací závěsy. Pro dostatek místa v malém bytě je vhodné také upřednostnit posouvací dveře před klasickými zavíracími.

Využijte prostor pod postelí i vysoké stropy

Místo pod postelí by sice mělo zůstat prázdné, aby místností mohla proudit energie. Kdo si to ale může zejména v malém bytě dovolit? Úložný prostor lze vytvořit i pod obyčejnou postelí, mnohem lepší je však z tohoto hlediska postel odklápěcí. Praktické je také vestavěné patro, které umožňuje pod postel umístit dokonce psací stůl či malou obývací sestavu. Z hlediska úložných prostor jsou výzvou i vysoké stropy v bytě. Sádrokartonový podhled, který strop opticky sníží a pomůže zároveň vytvořit volný prostor v horní části místnosti, není jinak drahým řešením. Navíc využijete-li k němu i vhodné osvětlení, může působit velice dekoračně.

V kuchyni myslete především na prostor pro vaření

Potřebujete-li více úložných prostor v kuchyni, využijte k tomu spíše závěsné kuchyňské skříňky. Prostor okolo kuchyňské linky nechte volný na vaření. Ve skříňkách skladujte v nižších pozicích denně používané vybavení, jako například talíře, hrnky, sklenice a další. V těch horních potom věci, které nepotřebujete tak často.